Lifestyle, Porady

Walentynkowe inspiracje w 2024

Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że jak najszybciej powinniśmy przystąpić do poszukiwania idealnego prezentu dla swojej drugiej połówki. W sieci możemy znaleźć tysiące inspiracji! Wszystko zależy od tego, jak chcielibyśmy spędzić walentynki, jaki mamy staż związku i jakie fundusze. Niektórzy decydują się na niezapomniany wypad we dwoje, inni spędzają wieczór w SPA, idą do kina lub restauracji, jeszcze inni celebrują wspólne chwile w domowym zaciszu. Podczas tych chwil zwykle dochodzi do wręczenia upominku.

Pomysły na prezent walentynkowy

Prezent walentynkowy zwykle nawiązuje do tematyki miłosnej, choć oczywiście bywa i tak, że kupiony upominek w ogóle nie kojarzy się ze świętem zakochanych, ale jest spełnieniem marzeń ukochanej osoby, bądź po prostu czymś, co się jej przyda. Natomiast do prezentów typowo walentynkowych zaliczamy wszelkiego rodzaju poduszki i maskotki w kształcie serca, a także pluszowe misie, nierzadko zdobione napisem w języku polskim lub angielskim. Popularne są kubki, personalizowane figurki i świece zapachowe, ramki ze wspólnym zdjęciem. Z okazji walentynek chętnie kupujemy również bieliznę, słodycze, perfumy i oczywiście biżuterię.

Biżuteria na walentynki – złoto czy srebro?

Prezent dla ukochanej osoby powinien być trwały, a co za tym idzie – musimy zwrócić uwagę na jakość wybieranej biżuterii. Powinna być wykonana z metali szlachetnych, czyli złota, srebra, ewentualnie ze stali szlachetnej. Kolor biżuterii nie ma większego znaczenia – w dniu walentynek sprawdzą się zarówno naszyjniki ze złota, jak i biżuteria w kolorze srebrnym. To prawda, że złoto jest bardziej ogniste, jest barwą cieplejszą, a dzięki temu lepiej wpasowuje się w miłosne klimaty, ale kupując biżuterię ze srebra, z pewnością nie popełnimy żadnego błędu. Najlepiej po prostu sprawdzić, jaką biżuterię preferuje osoba, którą chcemy obdarować upominkiem.

Jeśli mowa o wysokojakościowej biżuterii, na pewno warto odwiedzić salon jubilerski, który oferuje biżuterię markową. Może to być zarówno włoska biżuteria, jak i produkty marek rodzimych. Warto również zapytać o możliwość personalizacji biżuterii. Wyjątkowy grawerunek sprawi, że bransoletka, łańcuszek z zawieszką czy pierścionek staną się niezapomnianą pamiątką.

Modna biżuteria na walentynki 2024

W branży jubilerskiej od dawna mówi się o tym, co będzie modne wiosną 2024. Największe marki przygotowały nowe kolekcje, dlatego z pewnością jest z czego wybierać. Wiosną bardzo modne będą drobne, kaskadowe naszyjniki z subtelnymi zawieszkami w kształcie gwiazdek, sześciokątów czy serduszek. Wybierając prezent na walentynki, możemy postawić właśnie na taki naszyjnik. Motyw serca to najbardziej znany symbol miłości, dlatego biżuteria z zawieszką w kształcie serca zawsze sprawdzi się jako prezent walentynkowy. Jeśli mowa o zawieszkach, nie musimy koncentrować się wyłącznie na naszyjnikach. Zawieszki-serca można dopasować również do bransoletki lub kolczyków komponowanych. Taka biżuteria będzie bardzo modna w 2024 roku.

Inna propozycja to biżuteria zdobiona perłami. Perły wróciły do łask, ale w nieco innej, nowoczesnej formie. Perła to symbol piękna, doskonałości i delikatności, a więc doskonale odzwierciedla czystą, piękną miłość.