Lifestyle

Jak wybrać właściwy łańcuszek?

cute fashion necklace jewelry for women.

Naszyjniki to uwielbiany przez panie typ biżuterii damskiej, choć po ozdoby na szyję chętnie sięgają również mężczyźni. Naszyjniki nosimy w widocznym miejscu, blisko twarzy, a to sprawia, że biżuteria rzeczywiście nie pozostaje niezauważona i rzutuje na całą stylizację. Łańcuszek z zawieszką, o ile został właściwie dobrany, podkreśla również urodę, a w niektórych przypadkach optycznie poprawia proporcje twarzy i sylwetki.

Złote łańcuszki czy produkty ze srebra?

W sklepach z biżuterią możemy nabyć łańcuszki wykonane z różnych materiałów, niekoniecznie szlachetnych. Kupowanie biżuterii sztucznej nie jest jednak najlepszym wyborem, jeśli chcemy cieszyć się pięknem biżuterii przez długie lata. Biżuteria sztuczna szybko traci kolor, odbarwia się, a nierzadko również nieestetycznie odkształca i szybko zarysowuje.

Chcąc kupić biżuterię dobrej jakości, powinniśmy odwiedzić salon jubilerski. Może to być miejsce oferujące zarówno wysokojakościową polską biżuterię, jak i łańcuszki od znanych włoskich marek. Biżuteria włoska ma wielu miłośników, ponieważ niezwykle umiejętnie łączy klasykę z nowoczesnością, zachwyca starannością wykonania i efektownym zdobnictwem. Ale złote łańcuszki od innych popularnych marek europejskich, w tym również marek polskich, także są biżuterią godną zainteresowania.

Oczywiście to nie jest tak, że łańcuszek koniecznie musi być ze złota. To prawda, że złoto kojarzy się z luksusem, pięknem i bogactwem, ale biżuteria wykonana ze srebra lub stali szlachetnej, także potrafi być zachwycająco piękna. Poza tym nie każdy dobrze wygląda w złocie, nie każdy lubi złote dodatki. Osoby o chłodnym typie urody zdecydowanie lepiej prezentują się w otoczeniu srebrnej biżuterii, zwłaszcza jeśli mówimy o biżuterii noszonej blisko twarzy.

Jaką długość łańcuszka wybrać?

Klasyczny naszyjnik składa się z łańcuszka i zawieszki. Długość łańcuszka może być różna. Salon jubilerski oferuje zarówno krótkie łańcuszki, które niemal przylegają do szyi, jak łańcuszki średniej długości, które kończą się mniej więcej w połowie dekoltu. Oczywiście mamy też łańcuszki długie, sięgające poniżej linii biustu. Chcąc wybrać optymalną dla siebie długość łańcuszka, powinniśmy dobrze przyjrzeć się własnej sylwetce. Osoby przy kości lepiej wyglądają w dłuższych łańcuszkach, które odwracają uwagę od grubszej szyi i drugiego podbródka. Natomiast szczupłe śmiało mogą nosić krótkie łańcuszki. W niektórych przypadkach istotny jest również kształt dekoltu, zwłaszcza jeśli naszyjnik dobieramy na specjalną okazję, do efektownej sukni wieczorowej.

Splot łańcuszka a zawieszka

Wybierając łańcuszek, zwracamy uwagę na materiał, z jakiego został wykonany, a także jego długość. Kolejnym elementem decydującym o atrakcyjności łańcuszka jest jego splot. To, jaki kształt mają oczka łańcuszka i jak ściśle są zespolone, poniekąd wpływa również na jego grubość. Niektóre łańcuszki są bardzo cienkie i delikatne – idealnie nadają się do noszenia subtelnych zawieszek. Jeśli jednak chcemy łańcuszek nosić solo, warto wybrać grubszy łańcuszek o ozdobnym splocie.

Leave a Reply