Lifestyle, Porady

Kiedy założyć elegancki zegarek?

the groom puts on a watch

Zegarek to modny dodatek, który pasuje do większości stylizacji, choć nie zawsze powinien to być zegarek tego samego typu. W sklepach zegarmistrzowskich oraz w wielu salonach jubilerskich można nabyć zarówno czasomierze w sportowym stylu, jak i eleganckie zegarki pasujące do dopracowanych stylizacji. Przeglądając strony sklepów z zegarkami, zauważymy że znajdują się tam zarówno propozycje klasyczne, jak i nowoczesne, nierzadko wręcz szalone, neonowe. Nowoczesne zegarki cieszą się dużym zainteresowaniem, ale klasyczne, eleganckie zegarki wciąż doskonale się sprzedają. Z czym łączyć takie zegarki?

Zegarki damskie i męskie

Zegarki noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, choć wydaje się, że panowie sięgają po nie zdecydowanie częściej. Poniekąd wynika to z faktu, że wielu mężczyzn unika noszenia nadmiaru biżuterii i wybiera jeden wysokojakościowy produkt, czyli właśnie zegarek. Jest to gadżet zarówno ładny, nadający charakteru stylizacji, a jednocześnie przydatny. Mężczyźni lubią dobrej jakości zegarki, dzięki którym prezentują się stylowo, ale ich wygląd nie jest przerysowany. Oczywiście są kobiety, które podzielają ten pogląd, niemniej faktem jest, że panie chętnie sięgają także po innego rodzaju biżuterię, np. kolczyki, naszyjniki, pierścionki, dlatego wiele z nich nie czuje potrzeby posiadania bardzo drogiego zegarka. Oczywiście to nie oznacza, że kobiety nie przywiązują wagi do jakości czasomierza na rękę. Przeciwnie, wiele z nich sięga po Swarovski zegarki, czyli produkty pięknie wykonane, efektowne, a przy tym wyjątkowo trwałe.

Czym wyróżnia się elegancki zegarek?

Eleganckie zegarki to takie, które zostały wykonane z wysokojakościowych produktów i z ogromną troską o detale. Patrząc na taki zegarek, od razu dostrzegamy tę jakość. Dostrzegamy też, że jest to produkt, który warto łączyć z klasycznym stylem ubioru i odzieżą przeznaczoną na specjalne okazje. Eleganckie zegarki dobrze komponują się również ze stylem nazywanym sportową elegancją, a także z ubiorem w stylu old money. Zazwyczaj posiadają skórzany pasek, albo metalową bransoletę. Koperta jest wykonana ze złota, srebra, stali szlachetnej lub tytanu. Nierzadko posiada zdobienia, tak jak damskie zegarki Swarovski. Eleganckim zegarkiem zdecydowanie nie można nazwać produktu, który został wykonany z tworzywa sztucznego.

Jak nosić eleganckie zegarki?

Elegancki zegarek zdobi i dodaje prestiżu. Dlatego dobrze, jeśli jest widoczny. Elegancki mężczyzna powinien nosić koszule i marynarki w odpowiednim rozmiarze, dzięki czemu nadgarstki (i zegarek) nie będą całkowicie przysłonięte. Zegarek nosimy na lewej ręce i tarczą skierowaną ku górze. Modele sportowe, które zakłada się podczas treningu, rządzą się innymi prawami. Natomiast elegancki zegarek nosi się zawsze w ten sam sposób, pamiętając, by zarys koperty nie wystawał poza nadgarstek. Jeśli mężczyzna jest drobniejszej budowy, nie będzie dobrze wyglądał w zegarku z masywną tarczą.

Kolor zegarka powinien być spójny z kolorem stylizacji. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy zegarek ma być łączony z eleganckim garniturem. Brązowe dodatki pasują do granatowych i niebieskich marynarek, ale ważny jest także kolor tarczy. Jeśli spinki do mankietów są srebrne, srebrny powinien być także zegarek.