Lifestyle, Porady

Pierścionek zaręczynowy ze złota czy srebra?

Man hiding his wifes eyes to offer her an engagement ring for a marriage proposal

Zaręczyny mogą odbywać się w gronie rodzinnym, wśród przyjaciół, albo na osobności. Mogą być poprzedzone wspólnymi ustaleniami, albo stanowić decyzję mężczyzny, który uznał, że pora poprosić partnerkę o rękę. Niezależnie od tego, jak przebiegają zaręczyny, nieodzownym elementem wydarzenia jest pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol silnej i trwałej miłości

Niektóre pary decydują się na zaręczyny, mimo iż w najbliższej przyszłości nie planują zaślubin. Traktują zaręczyny jako kolejny etap związku, ale niekoniecznie prowadzący do małżeństwa. Dla nich pierścionek zaręczynowy to po prostu symbol silnej i trwałej miłości. Oznacza, że para jest ze sobą na poważnie, że tworzy stały, szczęśliwy związek. Faktem jest jednak, że w tradycyjnym rozumieniu zaręczyny symbolizują wzajemną obietnicę zawarcia związku małżeńskiego. Para po zaręczynach ma wobec siebie poważne zamiary i w dalszej kolejności planuje ślub. Pierścionek zaręczynowy ma zatem ogromne znaczenie, zwłaszcza że wręczany jest raz na całe życie. Oczywiście losy małżeństw bywają różne, ale każdy, kto się zaręcza, ma nadzieję, że będzie to pierwszy i ostatni raz w życiu.

Jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego jest kwestią indywidualną. Pierścionki zaręczynowe wcale nie muszą być do siebie podobne. Salon jubilerski oferuje eleganckie pierścionki w wielu wzorach i kolorach. Wybierając pierścionek, nie musimy kierować się aktualną modą. Znacznie ważniejsze są upodobania partnerki. Dlatego przed zakupem konkretnego pierścionka, warto przyjrzeć się, jaką biżuterię preferuje wybranka serca. Jeśli nie lubi dużej, bogato zdobionej biżuterii, dobrym wyborem będzie klasyczny pierścionek z niewielkim oczkiem. Z kolei dla kobiety lubiącej wyrazistą biżuterię warto wybrać większy pierścionek z oryginalnymi zdobieniami.

Złote pierścionki czy pierścionki ze srebra?

Kształt i rozmiar pierścionka to kwestia indywidualna, ale co z kolorystyką? Z czego powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy? Gdybyśmy zapytali o to przypadkowych przechodniów, z pewnością większość odpowiedziałaby, że ze złota. Pierścionek zaręczynowy, podobne jak obrączki ślubne, to biżuteria zwyczajowo wykonywana ze szlachetnego złotego kruszcu. Złoto to metal cenniejszy od srebra, wyróżniający się pięknym kolorem i blaskiem, a dzięki temu odpowiedni na tak wyjątkowe okazje, jak zaręczyny i ślub. Najlepsza jest oczywiście markowa biżuteria ze złota, która dodatkowo wyróżnia się wysoką jakością wykonania.

Srebro nie jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o pierścionek zaręczynowy. Ale co w sytuacji, gdy wybranka serca nie znosi biżuterii w złotym kolorze i preferuje srebrne dodatki? W takiej sytuacji warto rozważyć zakup pierścionka wykonanego z białego złota.

Elegancki pierścionek na zaręczyny

Eleganckie pierścionki to takie, które wykonano z wysokojakościowych materiałów, przy czym nie chodzi tu jedynie o metal szlachetny, ale także o oczko pierścionka. Kamień w pierścionku zaręczynowym zazwyczaj ma srebrzystą barwę i pięknie się mieni. Taki efekt można osiągnąć dzięki diamentom, brylantom, ale także znacznie tańszym cyrkoniom.