Porady, Zdrowie

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Medycyna estetyczna zawsze pozostawała w kręgu zainteresowania osób pragnących powstrzymać upływ czasu, marzących o wiecznie pięknym i młodym ciele. Jednym z najnowszych odkryć w tej dziedzinie jest zbadanie i rozpowszechnienie bogactwa osocza bogatopłytkowego. Niniejszy artykuł odpowie zatem na pytanie – czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, który zawiera zwiększoną liczbę płytek krwi. Krew taka otrzymywana jest od człowieka albo zwierzęcia. To, czym jest osocze bogatopłytkowe
w medycynie estetycznej, warunkuje przede wszystkim liczebność czynników wzrostu, odpowiedzialnych za podtrzymywanie i wzmacnianie procesów regeneracyjnych. Stymulacja taka jest bardzo ważna, ponieważ dzięki niej można przyczynić się do spowolnić starzenie się komórek. Właściwość tą wykorzystuje się do przeprowadzania terapii regeneracyjnych. Aplikacja wspomnianych czynników wzrostu odbywa się dostawowo lub dościęgnowej. Czym jest osocze bogatopłytkowe mogą również przekonać się osoby, które mają rozległe i trudno gojące się rany- zastosowanie osocza wpływa bowiem na przyspieszenie procesu gojenia się ran. Dotyczy to także zwierząt, będących po wypadkach lub skomplikowanych zabiegach operacyjnych.

Czym jest osocze bogatopłytkowe w kosmetologii? Okazuje się, że również w tej dziedzinie stanowi niezwykle cenną substancję. Kosmetolodzy i inni specjaliści uważają, że jest ono wręcz w stanie zastąpić wykorzystywany powszechnie botoks. Alternatywa ta wydaje się tym bardziej uzasadniona, że efekty botoksu bywają niekorzystne i wyglądają sztucznie.

Z uwagi na to, jak przebiega i wygląda sam zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego
o autogenicznych właściwościach, w medycynie estetycznej określany jest mianem wampirzego liftingu. Materiał pobrany od osoby poddającej się zabiegowi jest biozgodny z organizmem pacjenta, dzięki czemu niweluje się ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek nietolerancji, czy też alergii. Skład osocza przyczynia się do pobudzenia fibroblastów, te z kolei tworzą nowy kolagen i w efekcie wytwarzania nowych naczyń krwionośnych.

Wiedząc już, czym jest osocze bogatopłytkowe (kuracje osoczem możesz zaleźć na stronie ortopeda-zywiec.pl), z pewnością ci, którzy planowali w najbliższym czasie poddanie się zabiegowi z użyciem botoksu, poddadzą rozważaniom tę alternatywę. Zachęcającym wydaje się fakt, że osocze jest naturalną substancją, która odpowiednio przygotowana, doskonale wpisze się w gospodarkę organizmu. Z kolei w odniesieniu do botoksu, niekiedy niemożliwym wręcz do przewidzenia są skutki uboczne jego zastosowania. Jest to jednak sztuczna substancja, która nie zawsze zostaje przyjęta zgodnie z oczekiwaniem pacjenta.