Lifestyle

Jakie łańcuszki pasują do letnich strojów?

Jakie łańcuszki pasują do letnich strojów

Wraz z początkiem kalendarzowej wiosny pogoda za oknem ulega systematycznej poprawie. Adekwatnie do zmieniających się warunków atmosferycznych pozbywamy się kolejnych warstw odzieży. Latem dochodzimy do takiego momentu, że w zupełności wystarczają nam krótkie szorty i cienki t-shirt albo zwiewna sukienka. Doskonałym uzupełnieniem letniej stylizacji jest biżuteria. Odsłonięte ręce i opalone dekolty stanowią idealne tło dla biżuterii. Ale jakie błyskotki wybrać? Jakie łańcuszki pasują do letnich strojów?

Biżuteria wakacyjna, czyli jaka?

Taka, która dobrze współgra z kolorową odzieżą, nierzadko bogato zdobioną wakacyjnymi motywami. Taka, która nie ciąży, nie obciera, nie brudzi skóry i ubrań. Latem znacznie mocniej się pocimy, do tego wiele osób boryka się z obrzękami, dlatego biżuteria nie powinna potęgować problemu. Najlepiej sprawdzą się wyroby markowe, które są wykonane z dobrej jakości materiałów, w kontakcie z ludzkim potem nie pozostawiają na ciele nieestetycznych plam i przede wszystkim powstały z ogromną dbałością o detale, dzięki czemu są trwałe i świetnie znoszą wakacyjne szaleństwa.

Jaki rodzaj biżuterii wybrać?

Jeśli chodzi o typ biżuterii, dozwolone jest właściwie wszystko. Na wakacjach sprawdzą się zarówno naszyjniki, bransoletki, jak i kolczyki. Dobrze wyglądają złote łańcuszki, kolorowe pierścionki i oryginalne ozdoby do włosów. Jeśli zabieramy ze sobą okulary przeciwsłoneczne, warto by biżuteria była z nimi spójna. Nie ma problemu, jeśli okulary zostały w całości wykonane z tworzywa sztucznego, albo metalu pokrytego ciemną farbą. Natomiast wybór biżuterii musi być lepiej przemyślany, jeśli nasze okulary mają oprawki złote albo srebrne.

Złote łańcuszki i zawieszki do łańcuszków

W sieci można znaleźć szereg opracowań dotyczących trendów na tegoroczny sezon wakacyjny. Jednym z dominujących są drobne, złote łańcuszki, które można łączyć w zestawy. Oczywiście zwracamy uwagę na kolor złota – w tym sezonie szczególnie modna jest biżuteria w odcieniu różowym.

Subtelne łańcuszki są lekkie, a dzięki temu wygodne w noszeniu. Ta lekkość sprawia również, że nie przylegają do skóry, delikatnie zmieniają pozycję w czasie ruchu, dzięki czemu nie utrudniają równomiernego opalania. Delikatna biżuteria to doskonały wybór zarówno na wakacje w tropikach, jak i lato w mieście.

Wakacyjne motywy na zawieszkach

Złote łańcuszki świetnie komponują się w połączeniu z zawieszkami. Latem mogą to być zawieszki nawiązujące do symboli wakacyjnych, a więc wszelkiego rodzaju rozgwiazdy, muszelki, palemki, motylki, kotwice czy delfinki. Niektóre zawieszki do łańcuszków sprawdzą się również w duecie z bransoletkami. Aby wybrać odpowiednie błyskotki, należy odwiedzić dobry salon jubilerski. Tam na pewno otrzymamy rzetelną informację na temat tego, jak wybrać zawieszki do łańcuszków i bransoletek. Ci, którzy lubią wyraziste kolory, również nie będą zawiedzeni. Wybór biżuterii tego typu jest ogromny, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.