Lifestyle

Hurtownia tkanin koszulowych

hurtownia tkanin

Hurtownia tkanin może zajmować się sprzedażą materiałów wszelkiego rodzaju, ale może również kierować swoją ofertę do firm zajmujących się szyciem odzieży o konkretnym przeznaczeniu. Świetnym przykładem jest tutaj hurtownia tkanin koszulowych, która podejmuje współpracę z producentami koszul wizytowych i służbowych.

Koszule wizytowe i służbowe – charakterystyka

W przeciwieństwie do luźnej odzieży sportowej, koszule wizytowe muszą być idealnie skrojone. Bardzo ważny jest ich elegancki wygląd. Muszą dobrze leżeć na sylwetce, nie powinny prześwitywać ani nadmiernie się gnieść czy rozciągać. Nie bez znaczenia jest zatem jakość materiału, szczególnie w przypadku koszul w kolorze białym, które po każdym użyciu trafiają do pralki.

Producenci koszul wizytowych i służbowych przywiązują ogromną wagę do detali. Bardzo ważny jest kołnierzyk, ale także mankiety czy plisa guzikowa. Jeśli koszula posiada kieszonkę, powinna być wykończona z wielką starannością. W przypadku koszul służbowych możemy również zaobserwować hafty czy naszywki z logo firmy – te elementy muszą być trwałe i dobrze widoczne, choć to ostatnie uzależnione jest od potrzeb firmy zamawiającej koszule (zwykle są to instytucje finansowe, sieci telefonii komórkowej, sieci handlowe itd.).

Hurtownia tkanin i jej oferta

Bardzo ważne miejsce w ofercie hurtowni tkanin koszulowych (zobacz ROAN) zajmują tkaniny pochodzenia naturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów bawełnianych. Bawełna dobrze się nosi, jest przyjemna dla skóry i pozwala jej oddychać. Pielęgnacja odzieży wykonanej z bawełny również nie jest kłopotliwa. Poza tym tkaniny bawełniane dzielą się na szereg różnych kategorii, a podział ten uzależniony jest od rodzaju splotu czy gramatury. Tym samym niektóre tkaniny świetnie sprawdzają się w przypadku eleganckich koszul wizytowych, inne w przypadku koszul casualowych czy damskich bluzek.

Poza tkaninami gładkimi, hurtownia tkanin koszulowych oferuje również materiały kolorowo tkane i drukowane. Idealnie, jeśli znajdują się wśród nich zarówno tkaniny w klasycznych wzorach, jak i materiały wpisujące się w najnowsze trendy. Dzięki temu klienci mają nieograniczone możliwości wyboru i zawsze znajdą produkt, który spełni ich oczekiwania.

Dodatki do tkanin koszulowych

Hurtowania tkanin, która podejmuje współpracę z producentami koszul wizytowych i służbowych, powinna mieć w swojej ofercie wysokiej jakości akcesoria krawieckie i produkty, które umożliwiają wykonanie kompletnego produktu. Do stworzenia eleganckiej koszuli niezbędne są bowiem wkłady do kołnierzyków, mankiety i spinki do mankietów. Dobrze również, jeśli w tej samej hurtowni można zamówić wszywki (metki) do znakowania wyrobów, a także akcesoria niezbędne do złożenia gotowej koszuli. Są to m.in. rozprężacze, motylki, wkłady tekturowe, spinki do upinania na wkładzie oraz foliowe opakowania. Bez tych elementów poprawne złożenie i zapakowanie koszuli wizytowej nie jest możliwe. Poza tym koszule nie wyglądałyby dobrze po wyjęciu z opakowania zbiorczego.