Lifestyle, Porady

Fotoalbumy ślubne – doskonały pomysł na prezent

Fotoalbumy ślubne

Bezpośrednio po uroczystości ślubnej nowożeńcy zasypywani są prezentami. Otrzymują pieniądze, kwiaty, butelki alkoholu, tekstylia do domu i szereg przedmiotów pamiątkowych. Ale tego dnia oni również myślą o tym, jak zaskoczyć swoich gości i jakiego rodzaju upominki im przekazać. Zdarza się, że goście otrzymują słodycze (małe czekoladki lub lizaki) ze specjalna dedykacją, a na zakończenie wesela – alkohol i ciasto w ozdobnym pudełku. Innego rodzaju prezenty, a w tym fotoalbumy ślubne, przekazywane są nieco później.

Co to jest fotoalbum ślubny?

Fotoalbum to doskonała alternatywa dla tradycyjnego albumu. O ile w klasycznym albumie zdjęcia umieszcza się luzem (przekłada cienką bibułką), wkłada w specjalne foliowe kieszonki lub przykleja, o tyle w fotoalbumie próżno szukać papierowych fotografii. Zdjęcia są nadrukowane na poszczególne strony, a razem tworzą zgrabną książeczkę.

Fotoalbum ślubny, jak sama nazwa wskazuje, związany jest z uroczystością zaślubin. Może zawierać zdjęcia z przygotowań do ślubu, fotografie pochodzące z sesji narzeczeńskiej, zdjęcia z kościoła, urzędu stanu cywilnego lub innego miejsca, w którym odbywał się ślub. W fotoalbumie mieszczą się również fotografie z przyjęcia weselnego. Dodatkowo strony mogą być zdobione grafiką nawiązującą do ślubnych motywów i różnego rodzaju cytatami dotyczącymi miłości i trwałości.

Dlaczego warto wykonać fotoalbumy ślubne?

Przede wszystkim dlatego, że są trwałe i piękne. Fotoalbum ślubny to produkt starannie przygotowany przez grafików i wykonany przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Poszczególne strony są trwale zespolone, dzięki czemu nie ma możliwości, że którakolwiek wypadnie. Oczywiście dotyczy to również samych zdjęć. O ile zdjęcia z tradycyjnego albumu bardzo łatwo zgubić, o tyle nie sposób zawieruszyć fotografii użytej w fotoalbumie ślubnym. Zdjęcia zawsze znajdują się na swoim miejscu, a my możemy je wygodnie przeglądać, bez obaw o powstanie jakichkolwiek uszkodzeń. Fotografie ułożone są w ustalonej przez klienta kolejności i nikt z osób, które będą przeglądać fotoalbum, niczego tutaj nie pomiesza.

Fotoalbumy ślubne na prezent

Młodzi małżonkowie chętnie decydują się na fotoalbumy ślubne, gdyż obok kart z życzeniami od gości, księgi życzeń, teledysków ślubnych itd., stanowią wspaniałą pamiątkę niezwykle ważnego wydarzenia. Fotoalbumy i fotoksiążki dumnie prezentują się na półkach domowej biblioteczki.

Nowożeńcy mogą zlecić wykonanie fotoalbumu dla siebie, ale bardzo często decydują się na zamówienie dodatkowych sztuk dla najbliższych. Fotoalbum warto podarować rodzicom/teściom, dziadkom młodych, świadkom ślubu, rodzicom chrzestnym. Są to osoby, które z pewnością ucieszą się z takiej pamiątki i docenią gest nowożeńców. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by gustownym fotoalbumem obdarować także innych uczestników wesela, ale nie jest to zbyt często praktykowane. Pozostali goście zazwyczaj otrzymują kilka klasycznych fotografii a także plik z filmem z uroczystości.