Lifestyle, Porady

Dekoracje okolicznościowe

Dekoracje okolicznościowe – rodzaje produktów

Chrzest, Boże Narodzenie, Wielkanoc czy impreza urodzinowa to wydarzenia, które także potrzebują odpowiedniej oprawy wizualnej. Oczywiście główną rolę odgrywają w niej tematyczne dodatki. W tym artykule piszemy o tym, jakie dekoracje okolicznościowe możecie znaleźć w sklepach lub, których wykonanie możecie zamówić u profesjonalnej florystyki/dekoratorki. Temat jest bardzo ciekawy, więc zachęcamy do czytania dalej.

Popularne dekoracje okolicznościowe na każdą okazję

  • Bukiety z żywych kwiatów – to eleganckie i wiecznie modne dekoracje, które sprawdzą się przy każdej mniejszej czy większej okazji. Wyglądają bardzo stylowo i minimalistycznie. Wystarczy ustawić kilka bukietów na stole i gotowe. Do ich wykonania używa się różnych gatunków kwiatów, zielonego groszku, paproci, liści itp. Całość czasem ozdabia się wstążkami, perełkami na żyłce lub odbijającymi światło kryształkami.
  • Stroiki – obowiązkowe dekoracje okolicznościowe w czasie świąt. Podkreślają podniosłą atmosferę i upiększają suto zastawiony stół. Przeważnie robi się je z gałązek drzew np. świerka lub jodły oraz wierzby. Czasem też z jemioły. Następnie przystraja się je suszonymi owocami, bombkami, wstążkami, szyszkami (stroiki bożonarodzeniowe) oraz żonkilami, sztucznymi kwiatami, plastikowymi pisankami, zajączkami, kokardkami i ozdobami z wikliny (stroiki wielkanocne).
  • Choinki – to oczywiście ozdoba na stół bożonarodzeniowy. Stanowią bardzo ciekawą i oryginalną dekorację, która będzie przyciągać wzrok gości. Najczęściej do ich wykonania używa się krążków suchego drewna, które przykleja się do kartonowego stelaża. Całość zostaje ozdobiona anielskimi włosami, łańcuchami z koralików i perełek oraz owocami ostrokrzewu.
  • Kule z papieru – to dekoracje okolicznościowe idealne na przyjęcie urodzinowe lub komunijne. Mogą zostać podwieszone pod sufitem, ułożone na stole, umieszczone w szklanych, przezroczystych wazonach itp. Są tanie, łatwe w wykonaniu i gwarantują doskonały efekt.
  • Dekoracje wodne – propozycja na każdą okazję. Ich wykonanie jest banalnie proste. Do dużych szklanych kul wystarczy nalać trochę wody, a na jej powierzchni ułożyć żywe lub sztuczne kwiaty bądź też umieścić pływające świeczki. Na dno można wysypać kolorowe kulki i gotowe.
  • Ozdobne kieliszki – kieliszki można ozdobić na różny sposób, jednak najczęściej przewiązuje się je wstążkami, przykleja do nich brokat lub błyszczące koraliki lub śmieszne napisy. Kolorystykę elementów, którymi zostaną przyozdobione powinno się dobierać do charakteru imprezy i towarzyszących jej kolorów (komunia – biel, boże narodzenie – zieleń i czerwień, Wielkanoc – żółć, zieleń, błękit).