Lifestyle

Biżuteria – najpopularniejsze motywy

Biżuteria

Biżuteria to dla wielu stały dodatek do codziennych stylizacji, dla innych wyjątkowa ozdoba, po którą sięgają tylko w określonych okolicznościach, np. podczas większych imprez rodzinnych lub bankietów organizowanych przez pracodawcę. Biżuteria noszona na co dzień zwykle różni się od tej zakładanej na specjalnie okazje – jest skromniejsza, przez co mniej rzuca się w oczy, choć nadal umiejętnie podkreśla urodę i charakter stylizacji. Tym, co łączy biżuterię codzienną z efektownymi wyrobami biżuteryjnymi jest materiał oraz wykorzystywane motywy.

Biżuteria złota i srebrna

Niezależnie od tego, czy mówimy o delikatnych naszyjnikach z subtelnymi zawieszkami, czy też o okazałych, wyjątkowo drogich koliach, podstawowymi materiałami do produkcji biżuterii pozostają złoto i srebro. Mimo że złoto uznaje się za metal cenniejszy od srebra, nie każdy lubi je nosić, nie każdy dobrze czuje się w złotym odcieniu, dlatego wytworna biżuteria nie powstaje wyłącznie z tego cennego kruszcu. Przeciwnie – coraz chętniej sięgamy po tańsze materiały, ale wyróżniające się wyjątkowym blaskiem i trwałością. Doskonałym przykładem jest tutaj stal szlachetna.

Popularne motywy w biżuterii – proste, klasyczne zdobienia

Do najpopularniejszych motywów w biżuterii niezmiennie należą proste zdobienia w postaci niewielkich kamieni w neutralnych kolorach. Najlepiej sprzedającą się biżuterią wciąż pozostają pierścionki i kolczyki wkrętki z jednym, jasnym oczkiem oraz łańcuszki z niewielką zawieszką, jaką tworzy kamień szlachetny osadzony w srebrze lub złocie.

Jeśli chodzi o kształt oczka, sporą popularnością cieszą się zdobienia w kształcie sześciokąta, a także zawieszki okrągłe i owalne. Popularnym motywem pozostaje tzw. łezka, zwłaszcza w odniesieniu do delikatnych naszyjników. Kamienie w jasnych, naturalnych odcieniach dobrze wyglądają zarówno w ciągu dnia, jak i podczas imprez organizowanych wieczorową porą. Bardzo ważne jest również to, że pasują do ubrań w każdym kolorze.

Biżuteria dla bliskiej osoby – motywy romantyczne

Kobiety lubią być obdarowywane biżuterią, zwłaszcza, gdy prezent wręcza mąż lub partner. Najczęściej jest to upominek z okazji rocznicy, świąt lub imienin – biżuteria dla kobiet to doskonały pomysł na prezent na niemal każdą okazję. Jeśli mowa o prezencie rocznicowym, powinna to być biżuteria zdobiona motywami romantycznymi. Największą popularnością cieszą się oczywiście zawieszki w kształcie serca, ale mile widziane są również takie motywy, jak znak nieskończoności, splecione symbole Marsa i Wenus oraz zdobienia w formie grawerunku.

Najpopularniejsze motywy w biżuterii

Wśród popularnych, uniwersalnych motywów w biżuterii należy wymienić motywy florystyczne, czyli wszelkiego rodzaju kwiatki, palemki i liście. Dużą popularnością cieszą się również gwiazdki i półksiężyce, a także klasyczne kółka. Jeśli chodzi o motywy zwierzęce, najczęściej spotykamy zawieszki symbolizujące sowę, czyli symbol mądrości, słonia z podniesioną trąbą, czyli symbol szczęścia albo kolibra, czyli symbol słońca i miłości.