Lifestyle

Biżuteria na dobry początek

Biżuteria

Biżuteria pełni funkcję dekoracyjną, co oznacza, że noszona jest po to, by podkreślić urodę i charakter stylizacji. Dobrze dobrana biżuteria rozświetla cerę, podkreśla barwę tęczówki oka i sprawia, że stylizacja staje się ciekawsza. Tym samym osoba, która nosi biżuterię, nabiera pewności siebie. Biżuteria na dobry początek dnia nadaje się równie dobrze, jak pyszna kawa, poranna gimnastyka czy staranny makijaż. Każdy powinien znaleźć dla siebie coś, co z samego rana może go wprawić w dobry nastrój.

Udany początek dnia

To, czy dzień należy zaliczyć do udanych, można stwierdzić dopiero po jego zakończeniu. Niekiedy w pierwszej połowie dnia wydarza się coś dobrego, ale popołudnie należy do wyjątkowo pechowych. Nie na wszystko mamy wpływ, nie zawsze jesteśmy w stanie zrealizować założony plan dnia. Można jednak podjąć działania, dzięki którym wzrośnie prawdopodobieństwo, że dzień będzie udany. Pierwsze, co należy zrobić, to zapewnić sobie odpowiednią dawkę snu. Jeżeli musimy wstać wcześnie rano, odpowiednio wcześnie połóżmy się spać. Po przespanej nocy warto zjeść smaczne i pożywne śniadanie, wziąć orzeźwiającą kąpiel i wypić pyszną kawę. Następnie niespiesznie przygotowujemy się do wyjścia, pamiętając, że dobry wygląd wpływa na samopoczucie. Strój nie musi być modny, ani efektowny, ważne by poszczególne elementy garderoby tworzyły spójną całość i były dopasowane do naszej sylwetki i typu urody. Kropkę nad i postawi biżuteria. Dzięki niej stylizacja wygląda na dopracowaną.

Pierwszy dzień w nowej pracy

Omawiając temat biżuteria na dobry początek nie sposób pominąć sytuacji, w których biżuteria rzeczywiście wręczana jest z powodu rozpoczęcia nowej przygody, nowego rozdziału w życiu. Biżuteria to odpowiedni prezent na wiele okazji, a jedną z nich może być np. rozpoczęcie nowej pracy. Najlepiej na taką okoliczność sprawdzą się bransoletki wyposażone w modne zawieszki symbolizujące szczęście. Zawieszka w kształcie podkowy, czterolistnej koniczyny czy też słonia z uniesioną trąbą to życzenie szczęścia i powodzenia w nowym miejscu pracy.

Biżuteria na dobry początek sprawdzi się oczywiście w wielu innych sytuacjach, np. przy okazji zdania egzaminu na prawo jazdy i zakupu pierwszego samochodu, rozpoczęcia studiów doktoranckich czy zakupu nowego mieszkania.

Biżuteria na dobry początek – narodziny dziecka

Narodziny dziecka to wyjątkowo radosne wydarzenie w życiu rodziny. Bliscy i znajomi, którzy chcą osobiście pogratulować rodzicom i przywitać malucha, przywożą różnego rodzaju prezenty. Często są to rzeczy dla dziecka – ubranka, kocyki, grzechotki, ale równie często drobny upominek otrzymuje mama. Może to być coś, co pomoże jej wrócić do formy po ciąży, np. zestaw kosmetyków ujędrniających, albo coś pamiątkowego, np. bransoletka ze spersonalizowaną zawieszką. Zdarza się też, że dziecko otrzymuje srebrny smoczek albo łyżeczkę. Tego typu prezenty wręcza się nie tylko z okazji narodzin. Równie dobrze może to być prezent od rodziców chrzestnych.