Technologia

Producent PCB – dokładność i szybkość produkcji

producent PCB

Szukając firmy zajmującej się produkcją płytek drukowanych i chcąc złożyć zamówienie na wykonanie serii płytek, należy zapoznać się z ofertą kilku firm i wybrać tę, która jest w stanie sprostać wielu różnorodnym wyzwaniom. Jeśli producent PCB ma duże doświadczenie i w przeszłości wykonywał różnorodne obwody drukowane na niemal wszystkich rodzajach podłoża, to właśnie jemu należy powierzyć realizację projektu. Oczywiście nie bez znaczenia jest także dokładność i szybkość produkcji.

Prosty formularz zamówienia

Na korzyść producenta PCB przemawia m.in. to, że na jego stronie internetowej znajduje się prosty i czytelny formularz zamówienia. Im więcej wskazówek dotyczących tego, jak generować poszczególne pliki oraz jakie informacje należy podać, by zlecenie zostało zrealizowane poprawnie, tym lepiej.

Składając zamówienie na wydruk serii płytek PCB, należy dołączyć pliki produkcyjne, ale i podać wiele informacji w formie opisowej lub graficznej. Dla producenta PCB są one niezbędne, ponieważ bez nich ukończenie projektu nie będzie możliwe.

Producent PCB wysokiej jakości

Podczas produkcji PCB ogromne znaczenie ma skrupulatność i dokładność, dlatego poszczególne etapy pracy nad płytką powinny być zakończone wnikliwą kontrolą jakości. Zwróćmy jednak uwagę, że na jakość płytek drukowanych wpływa nie tylko sposób wykonania otworów, nakładania powłok czy montażu poszczególnych połączeń, ale także jakość użytych materiałów. Producent obwodów drukowanych wszelkie materiały niezbędne do wykonania płytek PCB powinien zamawiać u sprawdzonych dostawców. Dzięki temu gotowy produkt będzie nie tylko funkcjonalny ale również trwały i bezpieczny.

Szybkość powstawania płytek drukowanych

Czas realizacji poszczególnych zleceń na produkcję płytek drukowanych uzależniony jest od wielu czynników. Ogromne znaczenie ma oczywiście wielkość zamówienia (ile płytek drukowanych należy wykonać), jak i jego złożoność (ilu warstwowe płytki drukowane, na jakim podłożu, rozmieszczenie płaszczyzn analogowych i cyfrowych). Dobry producent PCB, po zapoznaniu się z przesłaną dokumentacją, zawsze podaje przybliżony termin realizacji zlecenia. Oczywiście im więcej stanowisk CAM, tym prace nad płytkami przebiegają szybciej.

Szybkość produkcji absolutnie nie powinna negatywnie wpływać na jakość gotowych produktów. Dlatego też podczas produkcji należy wykonywać ścisłe testy zapewnienia jakości. Produkowane płytki powinny być w pełni zgodne z obowiązującymi normami jakości ISO oraz UL.