Biznes, Porady

Jaki basen sprawdzi się w hotelu?

beautiful swimming pool in tropical resort , Phuket, Thailand.

Hotele prześcigają się we wprowadzaniu dodatkowych usług i atrakcji, dzięki którym mogą zainteresować ofertą większa grupę klientów. To prawda, że niektórzy klienci hotel traktują wyłącznie jako miejsce noclegu, czas w ciągu dnia spędzając poza obiektem, ale są i tacy, którzy przywiązują wielką wagę do tego, co oferuje hotel. Jedną z pożądanych atrakcji hotelowych stanowi basen. Oczywiście basen odpowiednio duży, zadbany i bezpieczny.

Basen hotelowy – kiedy się sprawdza?

Pływalnia hotelowa może być usytuowana wewnątrz budynku, albo bezpośrednio pod chmurką. Drugie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w okresie letnim. Kiedy żar leje się z nieba, wiele osób marzy o możliwości kąpieli w przyjemniej, chłodnej wodzie. Hotel, który oferuje takie rozwiązanie, z pewnością będzie obiektem obleganym w okresie od maja do września, a szczególnie w miesiącach wakacyjnych.

Basen hotelowy wewnętrzny to z kolei obiekt, z którego klienci korzystają przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Z basenu chętnie korzystają rodziny z dziećmi, zwłaszcza jeśli pogoda na zewnątrz naprawdę nie zachęca do podejmowania aktywności na świeżym powietrzu. Basen powinien znaleźć się także w obiekcie, który promuje się jako miejsce sprzyjające aktywności, a także oferujące zabiegi pielęgnacyjno-relaksacyjne.

Jaki basen warto wybudować w hotelu?

Basen hotelowy powinien być większy od standardowego basenu prywatnego. Wszystko po to, by jednocześnie mogło z niego korzystać wielu gości hotelowych. Materiały, z których wykonuje się baseny wewnętrzne, umożliwiają wykonywanie niecek o różnych rozmiarach, ale najbardziej elastyczna pod tym względem jest stal nierdzewna. Baseny ze stali mogą przyjmować nie tylko różne rozmiary, ale i różne kształty. To istotne, jeśli miejsce na budowę basenu jest ograniczone.

Jeden basen w hotelu może nie być wystarczający, jeśli weźmiemy pod uwagę potrzeby różnych osób. Stal nierdzewna umożliwia przygotowanie kilku niecek o rożnych parametrach i połączenie ich w zgrabną całość. Warto zadbać o to, by obok dużego basenu stanął mniejszy brodzik dla dzieci oraz jacuzzi.

Trwałe i estetyczne baseny hotelowe ze stali nierdzewnej

Niecki basenowe ze stali nierdzewnej to produkt stworzony do przestrzeni hotelowych. Stalowa niecka wygląda estetycznie, wręcz elegancko, zwłaszcza w otoczeniu starannie dobranych kafli i innych elementów stalowych, np. balustrad schodowych. Baseny hotelowe ze stali nierdzewnej są przy tym niezwykle trwałe, szczelne i higieniczne. Stal nierdzewna jest odporna na działanie chemii basenowej i doskonale znosi intensywne użytkowanie. Basen ze stali, nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania, zachowuje pierwotną formę, kolor i blask. Stal nierdzewna jest przecież materiałem, który pięknie połyskuje.

Baseny hotelowe muszą spełniać wiele norm dotyczących czystości. Utrzymanie basenu stalowego w dobrej kondycji nie stanowi większego problemu. Brud nie przywiera do gładkiej powierzchni z taką łatwością, ja do chropowatego betonu czy plastiku.