Instalacje

Instalacje CO Bielsko – błędy popełniane przy montażu kotła

instalacje co bielsko

Wydawać by się mogło, że instalacja kotła to nic trudnego, dlatego nieraz jego montażem zajmują się osoby nie mające w tej kwestii żadnego doświadczenia. Niestety takie postępowanie sprzyja popełnianiu błędów, które mogą sprawić, że instalacje CO Bielsko nie będą sprawnie i wydajnie funkcjonować, a to wygeneruje większe koszty ogrzewania. Dlatego nie warto eksperymentować, tylko zlecić wykonanie prac specjalistom. A jeżeli już o błędach mowa, to – ku przestrodze – postanowiliśmy wymienić kilka tych najczęstszych. Jesteście ciekawi? W takim razie zapraszamy do czytania dalej.

Instalacje CO Bielsko – najczęstsze błędy pojawiające się przy montażu kotła:

  1. Dobranie niewłaściwej mocy kotła, wynikające z niewłaściwej oceny zapotrzebowania na ciepło w danym budynku, które określa się biorąc pod uwagę jego wielkość, kształt, różnice w izolacyjności przegród, rozmiar przeszklonych powierzchni i spodziewane straty ciepła. Dobieranie kotła o większej mocy, gdy zapotrzebowanie na energię cieplną jest zdecydowanie niższe od tej, którą jest on w stanie wytworzyć, sprawi, że będzie on mało wydajnie działał.
  2. Wybór kotła bez uwzględnienia informacji na temat paliwa, którym należy je zasilać. Na każdym produkcie pojawia się informacja o paliwie podstawowym i zastępczym, którego należy używać, by urządzenie mogło osiągnąć sprawność maksymalną.
  3. Sugerowanie stosowania złej jakości paliwa, którego cena jest wyraźnie niższa od produktów o wysokiej kaloryczności. Niestety takie zalecenia mogą doprowadzić do tego, że kocioł obniży swoją wydajność pracy i zacznie produkować duże ilości trudnej do usunięcia sadzy.
  4. Zastosowanie nieodpowiedniego sterownika kotła lub jego niewłaściwe wyregulowanie. Niestety to jeden z najpoważniejszych i najczęstszych błędów, który sprawia że instalacje CO Bielsko źle funkcjonują. W przypadku kotłów węglowych, wymaganych ustawień powinien dokonać sam użytkownik, zwracając uwagę na zmieniający się odcień płomienia. Oczywiście w razie problemów z dobraniem optymalnych ustawień, można skorzystać z pomocy fachowca. Jeżeli zaś chodzi o sterowniki dedykowane i współpracujące z kotłami olejowymi i gazowymi to ich regulacją musi zająć się fachowiec.
  5. Nieodpowiedni rozmiar komina w stosunku do kotła, co skutkuje niedostatecznym ciągiem kominowym, który decyduje o szybkości rozpalania ognia i jego skuteczności podtrzymywania.
  6. Złe odprowadzenie kondensatora, który należy skierować do kanalizacji. Do jego wykonania najlepiej użyć rury z tworzywa sztucznego. Niestety często osoby, które nie mają pojęcia o tym, jak wykonać instalacje CO Bielsko, zamiast nich stosują rury miedziane.
  7. Dobranie zasobnika ciepłej wody o nieprawidłowej pojemności. Jego wielkość powinna być dostosowana do liczby osób mieszkających w domu. Standardowy przelicznik, który trzeba przyjąć to 50 l na osobę.

Szukasz firmy, która prawidłowo wykona instalacje CO Bielsko? Zajrzyj na stronę instalacje-bielsko.pl.