Lifestyle

Jak odmienić wygląd biżuterii? Zawieszki do bransoletek

zawieszki do bransoletek

W salonach jubilerskich czy też sklepach z markową biżuterią znajdziemy wiele różnorodnych zawieszek do bransoletek, dzięki którym w prosty sposób odmienimy wygląd ulubionej ozdoby na nadgarstek. Zawieszki powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości oraz wyposażone w taki system, który zapewni sprawne i trwałe połączenie breloczka z obręczą bransolety.

Najmodniejsze zawieszki do bransoletek

Jeżeli chodzi o wspomniane wyżej trwałe połączenie zawieszki z bransoletką, uzyskuje się je na kilka sposobów. W przypadku najmodniejszych zawieszek, czyli tzw. dzyndzyków (zawieszek wiszących) najczęściej wykorzystuje się niewielkie metalowe kółeczka, przez które przewleka się bransoletkę. Niestety z takiego rozwiązania da się skorzystać tylko w przypadku stosunkowo cienkich łańcuszków i sznureczków. Jeżeli bransoletka jest grubsza, bądź też znajdują się na niej inne, przytwierdzone na stałe breloczki i koraliki, zawieszki mocuje się np. za pomocą niewielkich karabińczyków.

Do kategorii wiszących zawieszek do bransoletek należy zaliczyć ozdoby w kształcie symboli, liter oraz znaków zodiaku. Jeżeli chodzi o najmodniejsze symbole, będzie to znak nieskończoności, a także symbole szczęścia, takie jak podkowa, czterolistna koniczyna czy słoń z uniesioną trąbą. Dużą popularnością cieszą się również wszelkie serduszka, gwiazdki, księżyce, kwiaty, kłódki, jednorożce czy misie.

Wiszące zawieszki przyjmują również formę niewielkich łańcuszków, zakończonych kulką ze złota lub srebra. Bardzo ciekawą propozycję stanowią również te zawieszki łańcuszkowe, które łączą bransoletkę z pierścionkiem lub zestawem pierścionków.

Opisując najmodniejsze zawieszki do bransoletek, nie sposób również pominąć breloczków wykonanych z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Perły, cyrkonie, kryształy i inne kamienie mogą być jednym z elementów zawieszki i posłużyć m.in. do wysadzenia jej brzegów, ale równie często spotykamy zawieszki niemal w całości wykonane z kamieni szlachetnych. Wówczas jedynie ich nasada została „zanurzona” w srebrze, złocie lub stali szlachetniej (dotyczy zwłaszcza tzw. łezki) albo też metal szlachetny stanowi spodnią warstwę zawieszki (najczęściej spotykane w przypadku zawieszek owalnych).

Zawieszki do bransoletek w nowoczesnym stylu

Nowoczesne zawieszki nie tylko zdobią bransoletkę, ale pozwalają na spersonalizowanie biżuterii. To dzięki nim każdy może stworzyć wyjątkową, oryginalną kompozycję, która będzie przypominać o ważnych wydarzeniach i bliskich osobach.

Prym wiodą tutaj bransoletki z kolekcji Composable od Nomination Italy, które można dowolnie komponować dzięki wymiennym, ciekawie zdobionym elementom zwanym modułami. W kolekcji Composable znajdują się setki tego typu modułów, dlatego każdy z łatwością dobierze takie zawieszki, które będą odzwierciedlać jego obecny nastrój i dążenia bądź też pozwolą na upamiętnienie ważnych wydarzeń z życia własnego lub bliskiej osoby. Bransoletki z zawieszkami mogą być również oryginalnym sposobem na wyznanie uczuć, złożenie gratulacji, podkreślenie rangi chwili. Zawieszki do bransoletek komponowanych są przy tym wyjątkowo estetyczne i trwałe, dlatego powstałe dzięki nim kompozycje cieszą oko przez naprawdę długi czas.