Lifestyle

Zawieszki do bransoletek – rodzaje

Zawieszki do bransoletek

Jednym z najbliższych skojarzeń dla słowa bransoletka jest zawieszka. Nie ma w tym nic dziwnego, bo nie od dziś wiadomo, że zawieszka i bransoletka to duet idealny, świetnie podkreślający piękno kobiecych dłoni i smukłych nadgarstków. Oczywiście bransoletki mogą nosić również mężczyźni, niemniej w ich przypadku zdobienia w postaci zawieszek stosuje się rzadziej, a jeśli już, to najczęściej są to linki wpinane w obręcz bransoletki komponowanej. Wiszące zawieszki do bransoletek są domeną biżuterii damskiej.

Linki do bransoletek komponowanych

Skoro jesteśmy przy bransoletkach komponowanych, które mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni, musimy pokrótce omówić pierwszy rodzaj zawieszek do bransoletek, czyli linki. Są to niewielkie prostokątne elementy, które łączy się z podstawą za pomocą specjalnych klipsów. Linki można dopiąć do pozostałych zawieszek, zwiększając w ten sposób długość bransoletki, bądź też wpiąć w obręcz w miejsce elementu usuniętego z bazy.

Tego typu zawieszki do bransoletek dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Bez trudu zakupimy linki w kolorze klasycznego złota, złota różowego, srebra, czerni czy granatu. Oczywiście nie zawsze będą to produkty w całości wykonane ze złota lub srebra, bo sporym zainteresowaniem cieszą się linki wykonane ze stali szlachetnej, a następnie pozłacane lub pokrywane powłoką w odcieniu granatu albo czerni. Linki zdobione są rozmaitymi symbolami i napisami, dzięki czemu mogą posłużyć do utworzenia wielu rozmaitych kompozycji.

Klasyczne zawieszki do bransoletek

Klasyczne, jeśli chodzi o rodzaj zapięcia, ale niekoniecznie o typ wzornictwa. Klasyczne zawieszki przypina się do bransoletki za pomocą niewielkich karabińczyków bądź rozszerzanych kółeczek. Takie zawieszki do biżuterii najczęściej nie są zbyt długie, bo w przeciwnym razie mogłyby utrudniać wykonywanie codziennych czynności, np. przeszkadzać podczas pisania na klawiaturze i robić przy tym zbyt wiele hałasu. Czasem spotykamy jednak zawieszki długie i brzęczące, a nawet zawieszki w postaci łańcuszków połączonych z pierścionkiem.

Klasyczna zawieszka składa się zwykle z niewielkiego breloczka i karabińczyka. Sporym zainteresowaniem cieszą się zawieszki z kamieni szlachetnych osadzonych w złocie lub srebrze, a także zawieszki w kształcie określonych symboli. Ciekawą odmianę stanowią zawieszki wykonane z innych materiałów, np. z włóczki, piór albo skóry. Szczególnie dobrze prezentują się w zestawieniu z opaloną skórą i wakacyjną, niezobowiązującą stylizacją.

Ozdobne charmsy na bransoletkę

Zupełnie inaczej niż klasyczne zawieszki na bransoletki prezentują się charmsy. Ozdoby te przypominają koraliki i rzeczywiście, podobnie jak koraliki, nawleka się je na bransoletkę. Na jednej bransoletce może znaleźć się kilka charmsów i kilka zwykłych zawieszek, co razem stworzy bardzo ciekawy zestaw. Charmsy zwykle wykonane są ze złota, srebra lub stali szlachetnej i zdobione niewielkimi kamieniami. Oczywiście spotykamy też charmsy wykonane z tworzyw sztucznych i zdobione emalią. W bogatej ofercie sklepów z biżuterią każdy znajdzie odpowiadające mu przekładki modułowe.