Instalacje, Lifestyle, Porady

Włoska biżuteria – tradycja i nowoczesność od wieków

Włoski styl i włoski szyk to pojęcia, które tworzą pozytywne konotacje. Od razu na myśl przychodzi Mediolan, włoskie domy mody i pokazy, w których biorą udział światowej sławy modelki. Włoscy projektanci każdego roku przygotowują nowe kolekcje ubrań, dodatków i biżuterii. Ale to nie oznacza, że każdorazowo są to produkty nowatorskie, bardzo odważne, fantazyjne. Takie sytuacje oczywiście mają miejsce, niemniej włoskie marki biżuteryjne równie chętnie sięgają po tradycyjne włoskie motywy i chętnie nawiązują do historii i kultury słonecznej Italii.

Dzieła sztuki jubilerskiej we Włoszech

Sztuka jubilerska wspaniale rozwinęła się w starożytności, a we Włoszech prawdziwy rozkwit przeżyła w renesansie i baroku. Artyzm, bogactwo form i kształtów, precyzja wykonania – wszystko to charakteryzowało włoską biżuterię wtedy i charakteryzuje ją do dnia dzisiejszego. Włosi zawsze przykładali ogromną wagę do jakości materiałów, zawsze dopracowywali szczegóły, zawsze tworzyli małe dzieła sztuki. Przez wieku na szczęście nie zniszczono tego obrazu i dziś biżuteria włoska nadal uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. Chętnie noszą ją nie tylko mieszkańcy Starego Kontynentu, ale i osoby zamieszkujące odległe zakątki kuli ziemskiej.

Włoska biżuteria umiejętnie łączy tradycję i nowoczesność

Mieszkańcy słonecznej Italii charakteryzowani są na wiele sposobów. Określa się ich między innymi jako naród, który umiłował piękno. Oczywiście nie wzięło się to znikąd. Niemal każdy, kto odwiedza Włochy, od razu zakochuje się w tamtejszej architekturze. Klimatyczne, wąskie uliczki, zabytkowe budowle i charakterystyczna roślinność wzbudzają niemały zachwyt. Nic dziwnego, że włoska architektura stała się inspiracją dla jubilerów. Jedną z wielu.

Oryginalna włoska biżuteria chętnie nawiązuje do tradycyjnych motywów, a jednocześnie otwiera się na innowacje. Jubilerzy wciąż poszukują nowych form, wciąż bawią się kolorem, wciąż testują nowe rozwiązania. Nieustannie pracują nad nowymi kolekcjami, dbając o ich różnorodność. I chociaż mogłoby się wydawać, że w kwestii biżuterii powiedziano już wszystko, to jednak oryginalna włoska biżuteria nadal zaskakuje.

Włoska biżuteria ze srebra i złota

Włoscy jubilerzy wykorzystują w swoich projektach materiały różnego rodzaju, ale przede wszystkim koncentrują się na surowcach pochodzenia naturalnego – metalach i kamieniach szlachetnych oraz półszlachetnych. Biżuteria włoska wytwarzana jest przede wszystkim ze złota w klasycznym odcieniu, chociaż nie brakuje wyrobów ze złota różowego i białego. Włoskie marki jubilerskie chętnie wykorzystują również srebro, a niektóre z nich także stal szlachetną.

Biżuteria włoska jest dostępna w Polsce

W Polsce nie występuje problem z dostępnością włoskiej biżuterii. Można ją nabyć zarówno stacjonarnie, jak i drogą internetową. Dostępna jest zarówno biżuteria ekskluzywna, wytworna, jak i kolczyki, bransoletki i naszyjniki odpowiednie na co dzień. Włoskie marki jubilerskie tworzą projekty zróżnicowane cenowo, dzięki czemu w salonach jubilerskich oferujących włoską biżuterię każdy znajdzie co dla siebie.