Lifestyle

 W jaki sposób wybierać podłogi i panele podłogowe? Na co warto zwrócić uwagę?

Podłogi i panele świętokrzyskie

Niezależnie od tego, czy stoimy przed wyborem podłogi do domu, czy mieszkania powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje podłóg. Inne właściwości mają podłogi drewniane, inne cechy będą miały panele podłogowe, czy winylowe. Jeśli nie jesteśmy pewni tego, co jest istotne w fazie wyboru podłogi, poza jej wyglądem wybierzmy się do renomowanego salonu, w którym będziemy mieli dostęp do specjalisty wiedzącego doskonale czym charakteryzują się wszelkie podłogi i panele. Świętokrzyskie to region, w którym działa uznany salon Grupy Fachowiec i to w tej sieci zawsze możemy liczyć na profesjonalne doradztwo.

Drewno czy laminat – co będzie lepsze?

Porównując te materiały do siebie to pierwsze, na co warto zwrócić uwagę to pełna naturalność drewna, co w kontekście porównania ich z panelami stawia je na lepszej pozycji. Naturalne materiały w zasadzie nie wychodzą z mody, a właściwa ich pielęgnacja pozwoli cieszyć się podłogą przez cały okres jej użytkowania. Natomiast panele podłogowe wykonane z tzw. MDF-u, czyli płyty której wierzchnią warstwę stanowi wzór bardzo wiernie dzisiaj imitują drewno.

Wybór podłogi można sprowadzić do stwierdzenia, że powinniśmy wybrać ten rodzaj posadzki, który sprawi, że będziemy czuli się bardziej komfortowo. Nie jest to jednak stwierdzenie zawsze możliwe do zastosowania. Jedna z największych różnic do jakich zachodzi pomiędzy laminatami a podłogami drewnianymi to ta odnosząca się do kosztów. Drewno będzie znacznie droższe, a jeśli pomyślimy o podłogach szczotkowanych, czy tych z bardziej luksusowych materiałów różnice będą bardzo wyraźne. Co więcej, podłoga drewniana wymaga regularnej i dość wymagającej pielęgnacji, a raz na parę lat takich zabiegów jak cyklinowanie, lakierowanie czy olejowanie. Panele laminowane w dzisiejszej odsłonie są niezwykle zbliżone wzornictwem do podłóg drewnianych. W wielu przypadkach są w pierwszym kontakcie wręcz nie do odróżnienia od drewna. Obecne technologie pozwalają nanosić tak doskonale odwzorowujące naturalne usłojenie struktury.

Zatem wiele zależy od naszych możliwości finansowych. Miejmy też na uwadze to, że panele z wyższą klasą ścieralności oraz z podwyższoną odpornością na wilgoć będą nam służyć przez wiele sezonów nic nie tracąc ze swojego pierwotnego wyglądu.