Lifestyle, Porady

Sposób na oryginalne bransoletki

Bransoletki to biżuteria, po którą chętnie sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Bransoletki świetnie prezentują się wiosną i latem, gdy zdobią odkryte nadgarstki, ale w chłodniejszych miesiącach roku również stanowią bardzo ciekawe uzupełnienie codziennych stylizacji. Bransoletki to biżuteria odpowiednia na każdą okazję, oczywiście pod warunkiem, że zostanie odpowiednio dobrana do stroju i okazji.

Złote bransoletki w klasycznej wersji

Klasyczna złota biżuteria zawsze wygląda dobrze. Subtelne złote bransoletki śmiało można nosić do pracy, nawet jeśli pracowników obowiązuje ścisły dress code. Delikatna biżuteria sprawdzi się również w przypadku casualowych stylizacji, które mają być przede wszystkim schludne i wygodne. Natomiast podczas wieczornych wyjść dobrze będą wyglądać masywne naszyjniki, długie kolczyki, albo złote bransoletki o ciekawych splotach.

W przypadku biżuterii klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Faktem jest jednak, że wiele osób ma ochotę na eksperymentowanie z własnym wizerunkiem i zabawę modą, dlatego odstawia na bok klasyczne rozwiązania i sięga po oryginalne dodatki do stroju. Nieszablonową biżuterię można kupić w dobrym salonie jubilerskim, ale oryginalne bransoletki da się stworzyć także w domu, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Do tego celu warto wykorzystać zawieszki do bransoletek.

Bransoletka i zawieszka – duet idealny

Nie każdą bransoletkę da się połączyć z zawieszką, ale większość klasycznych wzorów, czyli bransoletki łańcuszkowe, bransoletki koralikowe na linkach, gumkach jubilerskich czy rzemykach, są stworzone do tego, by przypinać do nich różnorodne dzyndzyki. Bransoletka i zawieszka tworzą razem idealny duet. W ciekawy sposób podkreślają charakter stylizacji, a jednocześnie nie są zbyt nachalne. Złota bransoletka z oryginalną zawieszką wygląda interesująco, ale wciąż elegancko.

Jak dobrać zawieszki do bransoletek?

Wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Zwykle zaleca się, by kolor zawieszki był tożsamy z kolorem bransoletki. Jeśli zawieszka składa się z elementów w kilku różnych kolorach, bransoletka powinna odpowiadać jednemu z nich. Poza tym do delikatnych łańcuszków nie powinno się przyłączać zbyt dużych i ciężkich zawieszek, bo całość nie będzie wyglądała spójnie, poza tym istnieje ryzyko, że nadmiernie obciążony łańcuszek ulegnie zerwaniu.

W sklepach z biżuterią znaleźć można wiele różnych zawieszek do bransoletek i kolczyków. Najpopularniejsze są zawieszki na karabińczykach, oraz tzw. charmsy, które nawleka się na bransoletkę. Dzięki takim zawieszkom można wyczarować oryginalne ozdoby na nadgarstek, jak i stworzyć tematyczne kompozycje, składające się z kilku bransoletek i zawieszek typowo świątecznych lub innych.

Alternatywą dla zawieszek na karabińczykach są zawieszki wpinane w obręcz bransoletki, czyli linki. Dzięki nim powstają modne bransoletki modułowe. Wybór ozdobnych linków jest bardzo szeroki, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.