Technologia

Skanery 3D od producenta

Skanery 3D

Firmy, które wykazują duże zainteresowanie technologią skanowania 3D, nie zawsze dysponują własnym urządzeniem skanującym, a niejednokrotnie korzystają z usług firm świadczących usługi skanowania 3D. Rozwój działalności i zintensyfikowana produkcja wymagają jednak, by skaner 3D był obecny w firmie przez cały czas. Można go kupić od pośredników, ale najbezpieczniejszą opcją jest zakup prosto od producenta.

Jakie urządzenie wybrać?

Na tak postawione pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, do jakich zastosowań planujemy używać skanera i w jakich warunkach przyjdzie mu pracować. Być może będzie to sterylne laboratorium pomiarowe, a może głośna, zapylona hala produkcyjna? A może skaner będzie używany na zewnątrz pomieszczeń? Nietrudno się domyśleć, że w najtrudniejszych warunkach sprawdzą się jedynie wysokiej jakości urządzenia do zastosowań profesjonalnych. Producent skanerów 3D określa, czy jego urządzenie może być stosowane na zewnątrz, bez względu na mglistą pogodę, zachmurzenie czy ostre światło.

Skanery 3D dotykowe i bezdotykowe

Bardzo istotne jest również, czy zależy nam na nabyciu skanera bezdotykowego, czy dotykowego. Obecnie większą popularnością cieszą się skanery bezdotykowe, które umożliwiają wymiarowanie obiektów z pewnej odległości. Dzięki temu cały proces odbywa się szybciej, a przy tym jest całkowicie bezpieczny dla skanowanego obiektu. Oczywiście głowica skanująca raczej nie spowodowałaby uszkodzenia metalowej części motoryzacyjnej, ale już w przypadku cennych eksponatów muzealnych należy zachować najwyższą ostrożność.

Skanery 3D – precyzja skanowania

Jednym z kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwań odpowiedniego skanera do firmy, jest precyzja urządzenia. Oczywistym jest, że im wyższą precyzję osiąga urządzenie, tym droższe podzespoły oraz technologie musi posiadać, a co za tym idzie – cena skanera jest wyższa. Producent skanerów 3D zawsze podaje, z jaką dokładnością i szybkością pracuje jego urządzenie, dlatego bez większych trudności możemy dobrać skaner odpowiadający potrzebom naszej firmy.

Skanery 3D z najwyższą precyzją skanowania na pewno niezbędne są wówczas, gdy planujemy je wykorzystać do celów kontroli jakości. Wysokiej jakości urządzenie pomiarowe niezbędne jest również w wymagających branżach i projektach, gdzie wysoka dokładność jest jednym z kluczowych czynników decydujących o powodzeniu projektu.

Producent skanerów 3D

Producent skanerów 3D nie tylko zajmuje się sprzedażą swoich urządzeń, ale bardzo często świadczy również usługi skanowania 3D. Oferowane przez niego urządzenia są zatem przetestowane na wiele różnych sposobów, a ich jakość gwarantowana. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani, czy dane urządzenie sprawdzi się w naszej firmie, warto najpierw zamówić usługę skanowania i poznać możliwości skanera, a dopiero potem podjąć decyzję dotyczącą zakupu.