Lifestyle

Rodzaje hoteli – apartamenty hotelowe w Warszawie, hotele tranzytowe itp.

luksusowe apartamenty hotelowe w warszawie

Hotele to najpopularniejsze miejsca noclegowe, w których zatrzymują się turyści. W zależności od zakresu oferowanych przez nie usług oraz lokalizacji można je podzielić na kilka rodzajów, które prezentujemy poniżej.

Rodzaje hoteli:

Hotele uzdrowiskowe – wznoszone w miejscowościach uzdrowiskowych w pobliżu leczniczych wód. Najczęściej oferują szeroki zakres usług sanatoryjnych i rozrywkowych oraz leczniczych zabiegów, które wykonywane są przez wykwalifikowany personel medyczny.

Hotele-kasyna – ogromne hotele z dużą ilością miejsc noclegowych. Są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, ale i u nas powoli zyskują na popularności. Dość często organizuje się w nich konferencje biznesowe, zjazdy itp.

Apartamenty hotelowe w Warszawie lub dużych miastach – to rodzaj mieszkania, które można wynająć na dowolny czas. Zwykle posiada kilka sypialni, salon, łazienkę i kuchnię. Są doskonale wyposażone, a jakość obsługi utrzymana jest na bardzo wysokim poziomie. Niestety nie posiadają zaplecza gastronomicznego lub jest ono mocno okrojone. Zlokalizowane w dużych miastach.

Hotele rezydencyjne – wznoszone w popularnych miejscowościach turystycznych w pobliżu największych atrakcji. Często mają formę pensjonatów oferujących 2- i 3-osobowe pokoje. W większości przypadków dysponują mocno rozbudowanym zapleczem gastronomicznym i rekreacyjno-rozrywkowym. Właściciele hoteli rezydencyjnych przygotowują również zestaw atrakcji, których przyjezdni mogą dowolnie wybierać.

Hotele miejskie (biznesowe) – usytuowane w centrach miast. Stworzone dla osób podróżujących w celach biznesowych. Na terenie takiego hotelu znajduje się mnóstwo jednoosobowych pokoi, restauracja, kawiarnia, bar, sale konferencyjne i dostęp do urządzeń telekomunikacyjnych.

Hotele tranzytowe – położone przy głównych i największych ulicach miast, dworcach kolejowych, lotniskach. Oferują nocleg dla kierowców. Najczęściej są to duże obiekty z ogromnym parkingiem i zapleczem umożliwiającym usunięcie usterki w samochodzie.

Hotele kongresowe – obiekty z dużą ilością miejsc noclegowych, które zlokalizowane są w różnego rodzaju ośrodkach i aglomeracjach miejskich. Stworzone typowo pod spotkania biznesowe, szkolenia, zjazdy integracyjne i konferencje. Na terenie obiektu pojawia się dostęp do bezprzewodowego łącza internetowego, komputerów, mikrofonów, zestawów nagłaśniających, rzutników itp. Co więcej, osoby, które się tam zatrzymują mogą skorzystać z zaplecza rekreacyjno-sportowego, na które składa się m.in. basen, sauna, siłownia, boisko, kort tenisowy itp.