Porady

Porady na słoneczne dni

Wszyscy o bardzo wrażliwej skórze powinni już na kilka tygodni przed planowanym urlopem przyjmować beta- karoten w kapsułkach, co zwiększy naturalną odporność skóry na szkodliwe działanie słońca . Jeśli w ciągu roku korzystasz z solarium musisz wiedzieć, że emituje ono ogromne ilości promieni ultrafioletowych i często na skórze wystawionej na naturalne promieniowanie mogą pojawiać się brzydkie miejscowe zrogowacenia

Kiedy na słońce ?

Na pewno nie między 11-tą a 16-tą , kiedy słońce świeci najmocniej.

Kiedy i jaki krem?

Masz ogromny wybór środków ochronnych przed słońcem. Ale nic nie może być przypadkowe. Im bardziej twoja skóra jest wrażliwa na słońce, tym wyższy powinien być numer faktora ochronnego. Nie kupuj tych o niższych numerach tylko dlatego, że szybciej się opalisz na piękny brązowy kolor, bo błyskawicznie się poparzysz! I nie pomoże nawet często smarowanie najbardziej narażone miejsca czyli – nos, ramiona i uszy, bo najmocniej wysunięte do słońca. Powinno się smarować silniejszym faktorem niż pozostałe części ciała. I pamiętaj , aby krem nałożyć już 30 minut przed wejściem na plażę. A jeśli kochasz wodę, to musisz wiedzieć, że promieniowanie sięga blisko 50 proc. Nawet 50 cm pod jej powierzchnią. Zaopatrz się więc w wodoodporny specyfik z filtrem UV.

Ubranie na plaże!

Zdecydowanie niewskazane są obcisłe T-shirty i obcierające skórę legginsy. Napięty materiał z łatwością przepuszcza szkodliwe promieniowanie UV. Na słoneczne spacery polecamy dłuższe , jasne ubranka, które są najlepszą barierą dla promieni podczerwonych . Tak lubiane przez ciebie brązy i czernie musisz schować na dno szafy – ściągają palące promienie UV-A i UV-B. Wybieraj ubrania uszyte z naturalnych włókien. Żadnych syntetyków na lato.