Lifestyle

Kursy hiszpańskiego dla początkujących

Kursy hiszpańskiego

Język hiszpański to drugi najczęściej używany język na świecie. Ci, którzy nieszczególnie interesują się geografią świata, być może sądzą, że hiszpańskim posługują się gównie Hiszpanie. Nie jest to prawdą, gdyż hiszpański równie duże znaczenie odgrywa w Ameryce Łacińskiej, choć oczywiście występują pewne różnice w dialektach. Hiszpański używany jest zatem nie tylko w Europie, ale również w obu Amerykach, a także w zachodniej Afryce. Ustalono, że jako językiem ojczystym posługuje się nim 650 milionów ludzi na siedmiu kontynentach. Hiszpańskiego z pewnością warto się uczyć, a przygodę tę najlepiej rozpocząć z profesjonalną szkołą językową, która organizuje kursy hiszpańskiego dla początkujących.

Języki obce w polskich szkołach

Ranga języka hiszpańskiego w polskim szkolnictwie systematycznie rośnie. Co prawda nie jest to najczęściej nauczany język obcy, bo zdecydowany prym wiodą tutaj angielski oraz język urzędowy naszego zachodniego sąsiada, czyli niemiecki, niemniej hiszpański również zajmuje wysoką pozycję na liście najczęściej nauczanych języków obcych w Polsce. Wysokie notowania osiągają również języki włoski i francuski, czyli kolejne obok hiszpańskiego języki romańskie.

Hiszpański w polskim szkolnictwie

Polskie placówki oświatowe pracują w podobny, ale nie identyczny sposób, jak szkoły w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o języki obce, dla części Polaków wciąż duże znaczenie ma język rosyjski, co ma związek nie tylko z położeniem Polski na mapie Europy, ale również z historią państwa. Nauczenie języków państw ościennych, czyli właśnie niemieckiego, również ma logiczne uzasadnienie. Natomiast hiszpański wybierany jest ze względu na ogromny zasięg na świecie, a także dlatego, że to jeden z oficjalnych języków takich organizacji, jak ONZ czy Unia Europejska. Jest to drugi język na świecie używany w środowisku pracy w kontaktach zagranicznych i drugi język popularnych portali społecznościowych. Nic zatem dziwnego, że polskie szkoły, chcąc podążać z duchem czasu, coraz częściej decydują o nauczaniu języka hiszpańskiego. A nawet, jeśli szkoły publiczne nie oferują takich możliwości, kursy hiszpańskiego organizują szkoły językowe (zobacz hiszpański Bielsko).

Kursy hiszpańskiego dla początkujących

Szkoły językowe organizują kursy języków obcych dla osób w różnym wieku, począwszy od kilkuletnich dzieci, poprzez osoby w wieku produkcyjnym, skończywszy na seniorach. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno ci, którzy nie mieli dotąd styczności z językiem hiszpańskim, ci, którzy uczyli się go w przeszłości, ale po pewnym czasie zaniechali używania języka, a także ci, którzy wykorzystują hiszpański w codziennej pracy zawodowej, ale wciąż czują, że znają ten język niedostatecznie dobrze.

Kursy hiszpańskiego dla początkujących mogą przyjmować rozmaitą formę, począwszy od regularnych spotkań kilka razy w tygodniu, poprzez kursy weekendowe, skończywszy na zajęciach online. W zajęciach mogą brać udział osoby, które chcą nauczyć się języka w związku z planowaną podróżą, bądź też chęcią podjęcia zatrudnienia w firmie, która wymaga znajomości hiszpańskiego.