Porady

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Uważasz, że na każdym zdjęciu, które Ci zrobiono wyglądasz niekorzystnie? Może nie znasz tricków, dzięki którym na każdej fotografii będziesz prezentować się naprawdę dobrze. Tym, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie polecam zapoznanie się z treścią tegoż artykułu.

Jedną z rzeczy, która ma kluczowy wpływ na prezencję danej osoby na zdjęciach jest ubiór. Lepiej nie wybierać tych w jaskrawych kolorach, a zamiast nich postawić na klasyczne i stonowane kolory np. biel, czerń, beż i brąz. Poza tym trzeba zadbać o twarz, a więc wyrównać jej koloryt podkładem i zatuszować wszelkie niedoskonałości. Dobrze wykonany i niemal niewidoczny make-up dodaje pewności siebie, co ewidentnie przełoży się na jakość zdjęcia. Niezmiernie ważne jest także oświetlenie, dlatego zdjęcia najlepiej wykonywać rano i na świeżym powietrzu, kiedy nasłonecznienie jest mniejsze. Co więcej, osoby, które robią sobie same zdjęcia z tzw. „ręki” powinny pamiętać, żeby ustawić obiektyw aparatu mniej więcej na wysokości oczu, gdyż wtedy zostaną zachowane dobre proporcje twarzy. Natomiast osobom, które pozują radzę przyjąć wyprostowaną, ale nieco luźniejszą postawę, stanąć pod kątem, odchylić się lekko do tyłu i delikatnie wypiąć do przodu biodro.

Ponadto warto trochę przekrzywić głowę w jedną stronę, dzięki czemu będzie wyglądać na szczuplejszą. Dodatkowo trzeba unikać patrzenia prosto w słońce lub w mocno oświetlony obiekt. Lepiej skierować wzrok na jasny punkt lub słabe źródło światła, co sprawi że źrenice się zmniejszą, więc oczy nie będą wyglądać na zmęczone. Poza tym, osoby, które chcą dobrze wyjść na zdjęciach muszą unikać mrugania w trakcie wykonywania zdjęcia. Lepiej zamknąć na chwilę oczy przed „pstryknięciem fotki” i w momencie jego robienia, otworzyć je. Ostatnią rzeczą, o której trzeba pamiętać to naturalny uśmiech. On zawsze dodaje urody i powoduje, że wyglądamy ładniej.