Porady

Fototapety

Fototapety

Fototapety ze zdjęć własnych i pochodzących z banku zdjęć

Konkurencja na rynku drukarskim jest dziś ogromna, dlatego drukarnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wdrażają nowoczesne technologie i oferują wydruki, których nie da się pozyskać tradycyjnymi metodami. Obecnie standardowym punktem w ofercie drukarni jest druk cyfrowy oraz powiązane z nim produkty, takie jak fototapety ze zdjęć.

Nowoczesne dekoracje ścienne

fototapety wrocławTradycyjne obrazy na płótnie oraz klasyczne ramki ze zdjęciami zastępuje się dziś nowoczesnymi dekoracjami, do których można zaliczyć m.in. naklejki ścienne i fototapety. Te ostatnie spotykamy zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i lokalach biurowych oraz rozmaitych obiektach użytkowych. Wystarczy wybrać odpowiednie podłoże i oczywiście motyw, jaki znajdzie się na fototapecie.

W dobie internetu znalezienie fototapety do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego czy biura nie jest trudne. Interesującą nas fototapetę wybierzemy i zamówimy w sklepie internetowym, który oferuje szeroki wybór tego rodzaju dekoracji i przycina je do odpowiedniego rozmiaru. Jeżeli jednak chcemy, by ścianę w naszym domu zdobiła oryginalna fototapeta, możemy skorzystać z usługi drukarni, która przygotowuje fototapety ze zdjęć (zobacz Drukarnia Gutenberg).

Zdjęcie na fototapetę

Dla pracowników drukarni nie jest ważne, co znajduje się na fotografii. Klient może dostarczyć dowolne zdjęcie – takie, na którym znajdują się bliskie mu osoby, ważne miejsca, czworonożny przyjaciel. Może to być zdjęcie o wartości sentymentalnej, albo po prostu takie, które uważa za wyjątkowo udane i ładne.

Jeżeli nie dysponujemy własną fotografią, możemy znaleźć ciekawe zdjęcie w banku zdjęć. Niektóre banki są darmowe, za zdjęcia z innych należy uiścić opłatę. Jeżeli wybierzemy fotografię darmową, istnieje ryzyko, że na takie samo zdjęcie natkniemy się w siedzibie firmy konkurencyjnej (w sytuacji, gdy chcemy wydrukować fototapetę do biura). W przypadku zdjęć płatnych ryzyko nadal istnieje, ale jest zdecydowanie mniejsze.

Niezależnie od pochodzenia, fotografia na fototapetę powinna być zdjęciem dobrej jakości. Musimy pamiętać, że zostanie ono wielokrotnie powiększone. Na gotowym wydruku będzie widać każdy szczegół.

Fototapety ze zdjęć ożywią pomieszczenie

Montaż fototapety to świetny sposób na ożywienie wnętrza. Dzięki takiej ozdobie można podkreślić albo całkowicie odmienić jego charakter. Fototapeta może, ale nie musi być powiązana tematycznie z funkcją pomieszczenia – w kuchni czy jadalni może pojawić się fototapeta z motywem jedzenia, ale równie dobrze może to być jakiś pejzaż albo motywujący napis.