Lifestyle, Porady

Fototapety z własnego zdjęcia

Fototapety z własnego zdjęcia

Wiele osób ma w swoich domach meble i dodatki pochodzące z produkcji masowej, kupione w znanych sklepach budowlanych i meblowo-wnętrzarskich. Wszystko to sprawia, że mieszkania wyglądają nowocześnie i stylowo, ale są do siebie bardzo podobne. Ciekawą odmianę stanowią wnętrza, w których znajdują się meble kupione na pchlim targu i pamiątki przywiezione z podróży do odległych zakątków świata. Oryginalną dekorację do domu można również wykonać we własnym zakresie, a ci, którzy nie posiadają takich zdolności, mogą pokusić się o wydruk fototapety z własnego zdjęcia.

Obraz, plakat czy fototapeta?

Tym, co nadaje wnętrzom niepowtarzalnego charakteru i pozwala na ich personalizację, są pamiątkowe zdjęcia i obrazy, a także plakaty wykonywane na specjalne zamówienie. O ile obrazy i plakaty wiesza się na ścianach, o tyle zdjęcia zazwyczaj ustawiamy na półkach. Tymczasem nic nie stoi na przeszkodzie, by prywatne zdjęcie przerobić na wysokiej jakości ozdobę ścienną.

Wyjątkowa dekoracja ścienna

Dekoracja ścienna w postaci fototapety z własnego zdjęcia ma tę przewagę nad obrazami i plakatami, że nie jest zawieszona na ścianie, a trwale z nią zespolona. Nie ma możliwości, by przypadkiem strącić fototapetę ze ściany. Poza tym jest to wyrób na tyle trwały, że można ją zmywać i czyścić, co nie wpływa negatywnie na jej kondycję i wygląd. Warto również dodać, że w przeciwieństwie do obrazu czy plakatu, fototapeta nie jest umieszczana w ramkach, a gładko przylega do powierzchni ściany, przez co nie przeszkadza podczas przesuwania mebli czy sprzątania, nie stanowi zagrożenia dla bawiących się w pokoju dzieci. Ponadto fototapeta zajmuje dużą powierzchnię i zakrywa nierówności na ścianach. Do udekorowania pokoju nie potrzeba już żadnych dodatkowych ozdób ściennych.

Fototapety z własnego zdjęcia

Wydruk fototapet ze zdjęć może odbywać się na postawie fotografii pobranych z banku zdjęć bądź też pochodzących z prywatnych albumów. Fototapety z własnego zdjęcia można wydrukować w każdej dużej drukarni cyfrowej, oferującej również wydruk fotoksiążek, fotoalbumów i fotoobrazów.

Zdjęcia dostarczone do drukarni mogą przedstawiać ludzi, budynki, zwierzęta czy pejzaże. Dla pracowników drukarni nie ma znaczenia, co znajduje się na fotografii. Niektórzy klienci chcą mieć na ścianie powiększone zdjęcie wszystkich członków rodziny, inni ukochanego pupila, jeszcze inni wyjątkowo udane zdjęcie wakacyjne. Ci, którzy fotografią zajmują się hobbystycznie, mają mnóstwo dobrej jakości zdjęć, które mogą posłużyć do wykonania oryginalnej dekoracji ściennej.

Fototapeta ze zdjęcia wysokiej jakości

Jedyne, o czym należy pamiętać, decydując się na wykonanie fototapety na podstawie zdjęcia, jest to, by była to fotografia wysokiej jakości. Należy pamiętać, że dostarczone zdjęcie zostanie wielokrotnie powiększone. Jeśli chcemy, by powstały nadruk był ostry i wyraźny, nie powinniśmy korzystać ze zdjęć wykonanych kiepskim sprzętem. Natomiast kolorystyka fotografii nie ma większego znaczenia, kolorowe zdjęcie może być wykorzystane do fototapety czarno-białej czy z efektem sepii.