Porady

Fototapety Wrocław

Fototapety Wrocław – co gwarantuje ich dobrą jakość oraz rodzaje

Chciałbyś ozdobić ścianę w salonie, kuchni lub łazience, jednak nie stać się na wynajęcie fachowca, bo nie dysponujesz zbyt dużym budżetem, który mógłbyś przeznaczyć na ten cel? Zdecyduj się na fototapety Wrocław! To produkty, z pomocą których łatwo i szybko odmienisz wygląd wnętrza oraz zamaskujesz zabrudzenia na ścianach. W sprzedaży pojawia się kilka ich rodzajów. O nich też napiszemy w tym artykule, aby ułatwić Ci dokonanie wyboru, jednak najpierw wyjaśnimy co gwarantuje ich doskonałą jakość. Jeśli temat wydaje Ci się ciekawy, to zapraszamy do dalszej lektury!

Co gwarantuje wysoką jakość fototapety Wrocław?

  • Pierwsza rzecz, o jakiej należy wspomnieć to nośnik, czyli rodzaj papieru na jakim drukowane są fototapety. Większość firm używa syntetycznego papieru z domieszką lateksu, który nie dość, że zapewnia najwyższą jakość wydruku, to dodatkowo umożliwia łatwy i prawidłowy montaż na ścianie. Gwarantuje także doskonałą wyrazistość kolorów, dzięki czemu fototapety Wrocław wyglądają naprawdę zachwycająco. Oczywiście stosowane materiały posiadają wszelkiego rodzaju certyfikaty i atesty poświadczające ich niepalność oraz higieniczność.
  • Druga istotna sprawa to sprzęt i jakość tuszu/atramentu. Aby fototapety Wrocław wyglądały pięknie i zachwycały głębia kolorów wykonuje się je przy pomocy profesjonalnych ploterów o wysokiej rozdzielczości, które pochodzą od renomowanych producentów. Oczywiście do druku używa się markowych atramentów z palety CMYK, dzięki którym można uzyskać wierne odwzorowanie barw i ich odporność na działanie promieni UV, powodujących ich blaknięcie.
  • Następna kwestia, która wpływa na jakość produktów to laminowanie. Fototapety pokrywa się płynnym laminatem, który sprawia, że powierzchnia staje się idealnie gładka, kolory nabierają na intensywności, a utrzymanie dekoracji w nieskazitelnej czystości staje się o wiele prostsze. Co więcej, laminowanie chroni fototapety Wrocław przed blaknięciem kolorów. Trzeba dodać, że produkty przeznaczone do kuchni czy łazienki pokrywa się laminatem PCV, który sprawia, że stają się one odporne na wilgoć, ścieranie, zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne.
  • Ostatnia rzecz gwarantująca doskonałą jakość fototapety to precyzyjne cięcie. Spora część firma zajmujących się ich produkcją rezygnuje z tworzenia produktów z marginesami oraz takich, które przyklejało się „za zakładkę”. Aktualnie fototapety Wrocław klei się na styk, więc muszą zostać idealnie przycięte do określonych przez klienta wymiarów oraz dokładnie pocięte na bryty, by można je było odpowiednio złożyć.

Fototapety Wrocław – rodzaje produktów dostępnych w sprzedaży

Jak już wspomnieliśmy wcześniej fototapety Wrocław (które możesz zamówić na stronie gutenberg-drukarnia.pl) dostępne są w kilku różnych rodzajach. Te najpopularniejsze omawiamy poniżej.
  • Fototapety lateksowe – są grubsze od papierowych i można je kleić zarówno na styk, jak i na zakładkę. Są to produkty wodoodporne, a po pokryci ich warstwą laminatu stają się wysoce odporne na zmywanie i uszkodzenia mechaniczne. Można je montować na nierównych ścianach, ponieważ nie ma to żadnego wpływu na efekt końcowy.
  • Fototapety winylowe tworzone na flizelinie – to grube fototapety Wrocław posiadające delikatną fakturę. To wytrzymały produkt, który klei się nieco inaczej niż inne. Preparatem należy pokryć ścianę i do niej przyklejać na styk kawałki fototapety. To wysokiej jakości produkt, który jest w pełni bezpieczny dla dzieci i wytrzymały.
  • Fototapety Canvas – drukowane na wysokiej jakości płótnie naturalnym, co powoduje, że wyglądają jak prawdziwy obraz! Są wytrzymałe i dość odporne na ścieranie. To eleganckie produkty, które nadadzą wnętrzu zupełnie nowego wyrazu.