Lifestyle

Dodatki weselne, w które musisz się zaopatrzyć

dodatki weselne

Już niedługo staniesz na ślubnym kobiercu? Pewnie suknię ślubną masz już wybraną, zespół i salę zarezerwowane, podobnie jak catering. Warto jednak zadbać o pewne szczegóły, które sprawią, że ten dzień będzie naprawdę wyjątkowy i wszystkim zapadnie w pamięć. Jakie dodatki weselne powinnaś kupić? Listę propozycji zamieszczamy poniżej.

Dodatki weselne, które sprawią, że przyjęcie będzie niezapomnianą imprezą:

  • Dekoracyjne lampiony – możesz je ustawić na stole lub powiesić pod sufitem. Stworzą magiczny klimat i wyjątkową aurę. Będą doskonale wyglądać, gdy się ściemni. Jeśli zależy ci na uniwersalnym produkcie, to wybierz białe. Są eleganckie i będą pasować do każdego wystroju sali weselnej. Natomiast kolorowe, z racji tego że są dość nietypowe, będą mocno zwracać na siebie uwagę.
  • Świeczniki – świeczniki to kolejny dodatek, o który powinnaś zadbać. Mogą mieć tradycyjną formę lub postać niewielkich szklaneczek. W tych standardowych umieścisz długie, woskowe świecie, natomiast w niziutkich bardzo modne ostatnimi czasy tealighty. Wybór zależy wyłącznie od ciebie, stylistyki aranżacji i tego, jaki chcesz uzyskać efekt.
  • Figurki na tort – figurki, które umieszcza się na torcie, to dodatki weselne, które cieszą się coraz większą popularnością. Możesz wybrać dowolną, wypożyczyć, kupić lub poprosić cukiernię, która będzie przygotowywała tort o umieszczenie na nim tej, która najbardziej przypadła ci do gustu.
  • Winietki i numery na stoliki – z przygotowaniem przyjęcia wiąże się też odpowiednie usadzenie gości przy stolikach. Musisz zająć się tym odpowiednio wcześniej. Oczywiście weź pod uwagę to, czy osoby, które chcesz posadzić razem, znają się i lubią. Z zasady goście Pani Młodej siadają po jednej stronie sali, a Pana Młodego po drugiej, ale nie jest to regułą. Gdy już będziesz miała gotową listę, zleć wykonanie winietek i numerów stolików. Postaraj się też, aby przy wejściu na salę znalazł się wykaz osób siedzących przy danym stoliku, bo to sprawi, że każdy szybo i bez większych problemów znajdzie swoje miejsce.
  • Ozdobne kieliszki dla Pary Młodej – zaopatrując się w dodatki weselne nie zapomnij i o nich. Wybór jest ogromny – w sprzedaży znajdziesz produkty z kryształu, z grubego i cienkiego szkła, ozdobione kolorowym papierem, tasiemkami, wstążkami, naklejkami itp. Zakupy możesz zrobić w sklepach tradycyjnych lub internetowych.
  • Poduszki na obrączki – dostępne w wersji materiałowej i z żywych kwiatów. Tak, z żywych kwiatów również! Profesjonalne florystki potrafią zrobić kwiatowe poduszki o przeróżnym kształcie. Wystarczy się z nimi skontaktować, przedstawić swoją wizję i dookreślić szczegóły. Niemniej, jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, to na rynku „zwykłych” poduszek na obrączki nie brakuje.
  • Księga gości – weselne książki, w których goście mogą zrobić pamiątkowe wpisy, to stosunkowo nowy trend, który coraz bardziej zyskuje na popularności. To świetny gadżet, który po latach przywoła miłe wspomnienia z imprezy i sprawi, że na twojej twarzy zagości uśmiech. Możesz kupić ją sama lub poprosić, by zajęła się tym druhna.
  • Zaproszenia – to dodatki weselne, w które powinnaś się wyposażyć w pierwszej kolejności. Oczywiście ich wygląd powinien współgrać z wystrojem sali weselnej i nawiązywać do całościowej stylistyki imprezy. Kupisz je w sklepach stacjonarnych i internetowych. Wybór jest przeogromny. Co więcej, mnóstwo firm daje klientom możliwość ich samodzielnego zaprojektowania. Możesz wybrać rodzaj papieru, treść, elementy graficzne itp.