Lifestyle

Dekoracje ślubne na stół – pomysły na ich samodzielne wykonanie

przepiękne dekoracje ślubne na stoły

Ślub to wspaniała uroczystość, która zdarza się raz w życiu. Warto zatem zrobić wszystko, by jej oprawa była niesamowita. Oczywiście w tym szczególnym dniu najważniejsza jest Para Młoda, niemniej jednak wystrój sali też ma ogromne znaczenie. Dlatego też należy postarać się o to, by dekoracje współgrały ze sobą i nadawały wnętrzu eleganckiego wyrazu. Dla tych, którzy postanowili wykonać je samodzielnie, przygotowaliśmy kilka ciekawych pomysłów na zrobienie ozdób, którymi można udekorować stoły.

 

Dekoracje ślubne do przyozdobienia stołów – pomysły

Dekoracje z kwiatów – kwiaty to uniwersalny i elegancki dodatek, który świetnie komponuje się z każdym wystrojem. Możesz z nich zrobić małe bukieciki i umieścić je w wazonach lub ręcznie ozdobionych słoikach np. przy pomocy koronek, wstążek. To tradycyjna opcja, która zawsze się sprawdza. Jednakże równie dobrze będą wyglądały, gdy włożysz po 1-3 kwiaty do butelki po winie lub napoju gazowanym. Pamiętaj tylko o tym, by wcześniej usunąć z nich naklejki oraz dobrze je umyć. Zamiast nich możesz użyć też wysokich szklanek lub kieliszków. Akurat w tej kwestii panuje pełna dowolność. Jeszcze innym rozwiązaniem jest wrzucenie kilku pąków kwiatów do dużej szklanej kuli do połowy wypełnionej wodą lub rozsypanie płatków róż (mogą być też sztuczne) po całym stole.

Świece – to kolejny dodatek, którego nie może zabraknąć na weselnym stole. Dekoracje ślubne, w których główną role grają świece wyglądają po prostu niesamowicie. Palące się świeczki można umieścić w słoiczkach, kieliszkach, niskich lub wysokich szklankach, dzbankach (tak w nich również!) w lampionach lub położyć je na talerzykach czy specjalnych podstawkach. Najładniej wyglądają w towarzystwie kwiatów i koralików, które można włożyć wraz z nimi do szklanego naczynia. Doskonały efekt zapewniają również pływające świeczki, które wkłada się do szklanych kul wypełnionych wodą.

Pompony z bibuły – z racji tego, że są łatwopalne trzeba je umieszczać z dala od świeczek. Nie powinny być również zbyt duże, bo będą przeszkadzały gościom w nakładaniu porcji jedzenia i samej rozmowie. Ich wykonanie jest banalnie proste. Złożony w harmonijkę kawałek bibuły należy przewiązać sznurkiem na samym środku. Później każdy z końców bibuły trzeba postrzępić nożyczkami lub nadać mu kształt półkola. Następnie bibułę należy rozłożyć tworząc pompon i łączące się ze sobą końce skleić dwustronną taśmą samoprzylepną, żeby trzymały kształt.

Girlandy – z reguły girlandy wiesza się pod sufitem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by położyć je na stołach. Gotowe girlandy z koralików można kupić w sklepie z dekoracjami ślubnymi bądź też wykonać je samodzielnie z kolorowego papieru.

Światełka – to nowy trend, jeśli chodzi o dekoracje ślubne. Wystarczy kupić lampki z małymi białymi żaróweczkami i rozłożyć je na stole. Efekt niesamowity!