Porady

Czym jest kurs Teddy Eddie?

kurs Teddy Eddie

Naukę języków obcych warto rozpocząć jak najwcześniej, gdyż małe dzieci przyswajają obcą mowę w sposób podobny do tego, jak uczyły się języka ojczystego. Przychodzi im to z dużą łatwością, wręcz naturalnie. Oczywiście bardzo ważne jest, by zajęcia angielskiego czy jakiegokolwiek innego języka nie odbywały się wyłącznie przy stole, ale były pełne edukacyjnych zabaw i gier, czyli tego, co dzieci lubią najbardziej. W grupie wiekowej 2-7 lat nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty, o czym niejednokrotnie przekonały się szkoły językowe prowadzące kurs Teddy Eddie.

Angielski w przedszkolu i w szkole językowej

Jeszcze kilkanaście lat temu dzieci rozpoczynały naukę języków obcych w ostatnich latach szkoły podstawowej. Dziś sytuacja wygląda inaczej – zajęcia języka angielskiego organizowane są już w przedszkolu. Najmłodsze dzieci uczą się angielskiego dwa razy w tygodniu, ale zajęcia te trwają dość krótko, poza tym w grupie nieco ponad dwudziestu dzieciaków trudno zweryfikować, które rzeczywiście zrozumiało omawiany temat i nauczyło się nowych słówek.

Angielski w przedszkolu jest potrzebny, ale zdaniem wielu rodziców nie wystarczy, by maluch opanował obcą mowę. Tymczasem przedszkolak, który we wczesnym dzieciństwie pozna angielską składnię (przynajmniej podstawy) i nauczy się wymawiać poszczególne głoski, najprawdopodobniej nie będzie miał z tym problemu w przyszłości. Posyłając małe dziecko na kurs języka angielskiego (np. Teddy Eddie) w szkole językowej, ułatwimy mu późniejszą, systematyczną naukę języka w klasie szkolnej.

Warto również dodać, że osoby, które uczyły się języków obcych od najmłodszych lat, mają świetnie wykształcone kompetencje językowe. W dorosłym życiu nazywa się je osobami uzdolnionymi językowo, potrafiącymi w krótkim czasie przyswoić podstawy obcego języka, nawet jeśli jest zupełnie odmienny od tego, jakiego uczyły się w dzieciństwie.

Na czym polega kurs Teddy Eddie?

Kurs Teddy Eddie to jedna z wielu propozycji dla małych dzieci, które chciałyby rozpocząć naukę języka angielskiego. Przez wielu uznawana za propozycję najlepszą, bo nie tylko skuteczną, ale przede wszystkim bardzo lubianą przez najmłodszych. To ważne, by dziecko chętnie przychodziło na zajęcia języka angielskiego i nie bało się wypowiadać w obecności innych maluchów. Jeśli lekcje będą przyjemne, maluch nie będzie kojarzył ich negatywnie, a wręcz przeciwnie – jego zapał do nauki z pewnością wzrośnie.

Teddy Eddie jest licencjonowaną metodą nauczania angielskiego dla dzieci w wieku 2-7 lat. Metodą łączącą naukę z dobrą zabawą. Poprzez różnorodne gry, zabawy, piosenki, bajki czy słuchowiska, dzieci nie tylko słyszą obcą mowę, ale też same używają jej w naturalnych dla siebie sytuacjach, tj. podczas zabawy, śpiewu czy rozmowy.