Lifestyle

Co biżuteria mówi o kobiecie?

biżuteria

Kobiety kochają biżuterię. Dzięki kolczykom i subtelnym wisiorkom mogą podkreślić swoją urodę, a dzięki bransoletkom, pierścionkom i okazałym naszyjnikom nadać stylizacji odpowiedniego charakteru. Dobrze dobrana biżuteria dodaje pewności siebie i zapewnia modny wygląd w każdej sytuacji. Ale czy noszenie biżuterii określonego rodzaju może powiedzieć coś o kobiecie?

Subtelna biżuteria w pastelowych kolorach

Kobieta z duszą romantyczki ceni delikatną biżuterię, która subtelnie podkreśla jej urodę. Kobiety o radosnym, a jednocześnie melancholijnym usposobieniu można rozpoznać po zachowaniu, ale i sposobie ubioru. Pastelowe kolory, falbanki i delikatne kwiaty kojarzą się z dzieciństwem, niewinnością i szczęściem. Do romantycznych stylizacji pasuje delikatna biżuteria, zdobiona kamieniami w odcieniach pastelowego różu, jasnego błękitu, bieli i mięty. Jeśli kobieta nosi kolczyki i wisiorki z zawieszkami w kształcie serduszek, kwiatków, gwiazdek czy motylków, można spodziewać się, że ma duszę romantyczki.

Ekstrawagancka biżuteria dla przebojowej kobiety

Kobietę, która lubi wyróżniać się z tłumu, poznamy po odważnej stylizacji. Nie chce być szarą myszą, dlatego wybiera oryginalne ubrania, które nie tylko zwracają uwagę przechodniów, ale i podkreślają jej charakter. Obowiązkowym elementem odważnych stylizacji jest ekstrawagancka biżuteria. Kobieta o ciekawej osobowości, będąca wulkanem energii i duszą towarzystwa, chętnie sięga po dużą, kolorową biżuterię. Nierzadko są to kolory jaskrawe i formy, które trudno określić mianem klasycznych. Dusza towarzystwa lubi duże naszyjniki, ciężkie kolczyki i pokaźnych rozmiarów pierścionki.

Klasyczna biżuteria dla kobiet ceniących tradycję

Kobiety, które stronią od wyrazistych, nowoczesnych dodatków, a najczęściej występują w klasycznych, bezpiecznych stylizacjach, prawdopodobnie są osobami przywiązanymi do tradycji i nielubiącymi gwałtownych zmian. Jeśli śledzą trendy modowe, to tylko po to, by wybrać z nich motywy pasujące do ich własnego stylu. Cenią też przedmioty, które umiejętnie łączą klasykę z nowoczesnością – biżuterię w starym stylu, ale wykonaną z użyciem nowoczesnych technik i z wysokiej jakości materiałów. Dobry sklep jubilerski oferuje szereg tego typu artykułów, dlatego kobiety ceniące tradycję nie powinny mieć trudności z wyborem biżuterii dla siebie.

Ekskluzywna biżuteria dla wymagających

Kobiety, które lubią otaczać się przedmiotami wysokiej jakości, nie zadowolą się tanią biżuterią z bazarów czy marketów. Osoby wymagające poznamy nie tylko po sposobie bycia i prowadzenia rozmowy, ale również po wyglądzie. Sięgają po ubrania i dodatki pochodzące ze sklepów z odzieżą wysokiej jakości, nierzadko markową. Kupują wyłącznie biżuterię złotą albo srebrna zdobioną kamieniami szlachetnymi. Kobiety wymagającej nigdy nie zobaczymy w sztucznej biżuterii, choć ręcznie robiona biżuteria może zdobyć jej uznanie, ale pod warunkiem, że zostanie wykonana z najwyższej jakości materiałów. Ręcznie robioną ekskluzywną włoską biżuterię w tej chwili można nabyć również w Polsce.