Biznes

Bransoletka z doczepianymi elementami

Bransoletka z doczepianymi elementam

Bransoletka z doczepianymi elementami wpisuje się w aktualne trendy modowe. Mimo że bransoletki komponowane pojawiły się na rynku biżuteryjnym wiele lat temu, to wciąż mają wielu miłośników, dla których producenci biżuterii nieustannie przygotowują nowe propozycje.

Czym jest biżuteria komponowana?

Biżuterią komponowaną nazywamy produkty, które można „przerabiać”, dostosowując do stroju, okazji czy nastroju. Bransoletki i kolczyki komponowane składają się z modułów, wymiennych elementów, które można dowolnie łączyć i przestawiać, tworząc w ten sposób ciekawe kompozycje. Mimo że użytkownik takiej biżuterii dysponuje jedną bransoletką czy jedną parą kolczyków, to dzięki wymiennym elementom może stworzyć kilka różnych zestawów. Biżuteria komponowana daje wiele możliwości przy stosunkowo niskiej cenie produktu. Bransoletek z doczepianymi elementami jest na rynku całkiem sporo, dzięki czemu możemy je nabyć w atrakcyjnych cenach.

Bransoletka z doczepianymi elementami

Najlepszym przykładem biżuterii komponowanej są bransoletki z doczepianymi elementami. O ile nie mamy tendencji, by manipulować przy kolczykach czy pierścionkach, o tyle chętnie zmieniamy wygląd bransoletki. W pewnym sensie jest to związane ze zmieniającą się pogodą. Jesienią i zimą nosimy delikatniejsze bransoletki, które łatwiej ukryć pod długimi rękawami czy zmieścić w rękawiczce. Natomiast latem, kiedy nosimy odzież z krótkim rękawkiem bądź bez rękawów, chętniej sięgamy po kolejne ozdoby na nadgarstek. Dobrej jakości biżuteria modułowa pozwala na stworzenie kompozycji pasującej do każdego stroju.

Rodzaje bransoletek komponowanych

Bransoletki zdobione charmsami

Możemy wyszczególnić kilka rodzajów bransoletek komponowanych. Pierwszym z nich będzie bransoletka z doczepianymi elementami, które nawleka się na łańcuszek/rzemyk/gumkę jubilerską. Takie ozdoby mogą wyglądać jak klasyczne koraliki, bogato zdobione charmsy w oryginalnych kształtach bądź niewielkie, lekko wygięte rurki. Tego rodzaju bransoletki, jak i dodatkowe wymienne elementy, znajdziemy w popularnych sklepach z biżuterią.

Bransoletki łańcuszkowe z zawieszkami

Kolejnym rodzajem bransoletek z wymiennymi elementami są klasyczne bransoletki łańcuszkowe z dodatkowymi kółeczkami na zawieszki, do których za pomocą niewielkich karabińczyków przypina się wybrane ozdoby. Mogą to być zawieszki z kamieni szlachetnych osadzonych w srebrze lub złocie, zawieszki-symbole, literki czy też wakacyjne piórka i kolorowe chwosty.

Bransoletki modułowe z ozdobnymi linkami

Do popularnych bransoletek z doczepianymi elementami należy zaliczyć również bransoletki modułowe, składające się z kilkunastu linków, z których część posiada bogate zdobienia. Linki wpina się bezpośrednio w obręcz bransoletki – kolejne linki zwiększają długość bransoletki. Jeśli nie chcemy, by bransoletka była zbyt luźna, moduły należy nie tyle dodać, co wpiąć w miejsce uprzednio wyjętych.