Lifestyle, Porady

Bransoletka na dłoń – łączenie bransoletek

Bransoletka na dłoń

Bransoletki to wyroby biżuteryjne szczególnie lubiane przez kobiety. Odpowiednio dobrane, mogą podkreślić charakter każdej stylizacji, niezależnie od tego, czy jest to strój typowo biurowy, niewymuszana stylizacja na co dzień, czy też elegancka kreacja wieczorowa. Bransoletka na dłoń wybierana jest zwłaszcza wtedy, gdy górną część stylizacji stanowi koszula lub marynarka z wywiniętymi rękawami, bluzka z krótkim rękawem lub sukienka pozbawiona rękawów. Gołe nadgarstki można ozdobić jedną bransoletką bądź kompozycją stanowiącą połączenie kilku bransoletek.

Symboliczne znaczenie bransoletki

Bransoletka na dłoń czy stopę pełni funkcję estetyczną, jest elementem ozdobnym, podkreślającym smukły nadgarstek czy kostkę i dopełniającym całości stylizacji. Oprócz tego bardzo często mówi się o symbolicznym znaczeniu noszonych bransoletek. Noszenie bransoletki z zawieszką czy specjalnym grawerunkiem może oznaczać chęć pokazania swoich przekonań, podkreślenia przynależności do organizacji, okazania wsparcia dla ideologii itp. Bransoletka może być też symbolem miłości, więzi braterskiej, pamiątką ważnych wydarzeń. Szczególnie dobrze sprawdzają się w tej roli bransoletki z zawieszkami. Zawieszki na bransoletki dostępne są w najróżniejszych wzorach, co sprawia, że łatwo można dopasować je do okoliczności. Na jednej bransoletce można znaleźć się kilka zawieszek upamiętniających rozmaite wydarzenia, np. uzyskanie dyplomu, narodziny dziecka czy niezapomnianą podróż. Świetnie sprawdzi się również połączenie kilku bransoletek z pojedynczymi zawieszkami.

Bransoletka na dłoń – bransoletki łańcuszkowe i koralikowe

Zawieszki na bransoletki są bardzo pomocne podczas tworzenia bogatych kompozycji na nadgarstek. Zestaw składający się z kilku bransoletek przyciąga wzrok i stanowi niebanalną ozdobę, jednak bardzo ważne jest, by połączyć ze sobą bransoletki o podobnym stylu bądź w podobnej tonacji kolorystycznej.

Cienka, łańcuszkowa bransoletka na dłoń dobrze wygląda w zestawieniu z kilkoma innymi subtelnymi bransoletkami. Warto ozdobić je delikatnymi zawieszkami. Ciekawy urozmaiceniem w takim zestawieniu będzie bransoletka wyposażona w charmsy bądź bransoletka koralikowa. Poza tym odpowiednio dobrane cienkie bransoletki łańcuszkowe będą dobrze wyglądać w połączeniu z grubą skórzaną bransoletą, a także paskiem lub klasyczną bransoletką zegarka. Takie połączenie kilku różnych ozdób na nadgarstek być może nie będzie odpowiednią propozycją do pracy, zwłaszcza jeśli obowiązuje nas dress code, ale doskonale sprawdzi się w przypadku luźniejszych stylizacji, składających się z prostych, wygodnych ubrań.

Jak nosić zestawy bransoletek?

Najlepiej prezentują się zestawy złożone z bransoletek wyłącznie srebrnych bądź wyłącznie złotych, ale dopuszczalne jest również mieszanie kolorów i odcieni. W sklepach z biżuterią można kupić bransoletkę wykonaną z połączenia złota i srebra – sprawdzi się zarówno podczas tworzenia złotych, jak i srebrnych zestawów na nadgarstek. Srebrne elementy można zastąpić produktami wykonanymi ze stali szlachetnej. Stal szlachetna jest znacznie tańsza niż srebro, a wykonana z niej biżuteria prezentuje się równie efektownie.