Zdrowie

Bezsenność – poważny problem

śpiący mężczyzna

Każdemu z nas zdarzyły się na pewno problemy z zaśnięciem. Dopóki jednak ro sporadyczny problem, to nie mamy się czym martwić, jeśli jednak zdarza się regularnie, to powinniśmy się dobrze przyjrzeć naszemu zdrowiu.

Bezsenność może być spowodowana szeregiem chorób – najczęściej,bo aż w 70% przypadków, bezsenność jest rezultatem choroby, na którą cierpimy. Powodem bywa niestety depresja, często bagatelizowana choroba, której nie jesteśmy w stanie wyleczyć na własną rękę. Kiedy cierpimy na bezsenność koniecznie powinniśmy wybrać się do lekarza – jej przyczyna może być trudna do zdiagnozowania, a podjęte leczenie musi być dostosowane do powodu, który do niej doprowadził.

Istnieje kilka wskazówek, które mogą nam pomóc poradzić sobie z bezsennością – jednym z podstawowych problemów bywa miejsce do spania. Musi być dobrze dobrane, wygodne, pozbawione hałasu i dużej ilości światła. Kiedy coś nam przeszkadza, bardzo trudno zasnąć. Problem z zaśnięciem można leczyć sokiem wiśniowym – naukowcy dowiedli, że pomaga on wytwarzać duże ilości melatoniny, która pomaga szybciej zasnąć. Unikać należy spożywania dużych posiłków przed snem – intensywna praca żołądka niestety nie działa zbyt dobrze na nasz sen. Podobnie spożywanie alkoholu – to również czynnik, który nie ma zbyt dobrego wpływu na zasypianie. Koniecznie ograniczmy także stres – jest ona częstym powodem bezsenności podobnie jak zła dieta – wystarczy więc kompleksowo zadbać o swoje zdrowie i zdrowy tryb życia, dobrze urządzić i przewietrzyć sypialnię, dzięki czemu zasypianie stanie się znacznie łatwiejsze.